Dziś kolejna akcja policji – „Niebezpieczne Promile”

Dziś kolejna akcja policji – „Niebezpieczne Promile”

Problemu nietrzeźwości na drogach nie da się niestety całkowicie wyeliminować, jednak dzięki prowadzonym cyklicznie działaniom policyjnym, można go znacząco zmniejszyć. W tym celu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy od rana uczestniczą w wojewódzkich działaniach pn. „Niebezpieczne Promile”.

Pijani kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń bezpieczeństwa na drogach. Jadąc pod wpływem alkoholu nie myślą o tym, że mogą kogoś zabić, ani jak wysoka kara im za to grozi.

Każdego dnia media donoszą o kolejnym pijanym kierującym, który kogoś potrącił, uciekał Policji czy spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Coraz częściej dotyczy to kierowców zawodowych wykonujących przewozy osób lub rzeczy.

Dzisiejsze działania funkcjonariuszy są prowadzone w szczególności na drogach krajowych – głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci przebadają maksymalną liczbę kierujących pod kątem zawartości alkoholu i narkotyków. Zwrócą również uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących stosowania pasów bezpieczeństwa.

nadkom. Robert Topolski
specjalista Wydziału Prewencji

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.