ICE – In case of emergency

ICE – In case of emergency

Jest to skrót warty zapamiętania i stosowania. Pamiętajmy, że wszystko dobrze jeśli jest dobrze, ale nigdy nic nie wiadomo i nieszczęście może spotkać każdego z nas. W takim wypadku warto jest wspomóc ratowników, by mogli nam udzielić jak najszybszej pomocy. Ratownicy szukają przede wszystkim informacji medycznych o pacjencie, na podstawie których mogą podjęć decyzję o sposobie prowadzenia działań. Istotne są wiek, grupa krwi, przebyte choroby, przyjmowane leki, czy nietolerancja na jakieś substancje. Dlatego warto mieć je umieszczone na zalaminowanej kartce w portfelu oznaczone wyraźnie imieniem, nazwiskiem i symbolem ICE.

Są różne wzory takich kart, można je wykonać własnoręcznie a można kupić choćby w PCK.Rodzajem takiej karty, jednak przydatnej raczej osobom mało przebywającym poza domem są “Koperty Życia” rozprowadzane rzez Urząd Miasta w Świdnicy. To także znakomity pomysł. Nie jest istotne jak ta informacja będzie wyglądała, ważne by była i by była dostępna ratownikom, udzielającym nam pomocy.

ICE

Jednym z ciekawszych sposobów przygotowaniem informacji  jest oznaczenie w swoim telefonie kontaktu bliskiej osoby, która może udzielić takich informacji, wpisujemy przed nazwiskiem kontaktu dużymi literami ICE.

W telefonach z systemem android 4.4.4 istnieje w spisie kontaktów pozycja ICE, gdzie wpisujemy swoje dane, oraz podajemy kilka telefonów do bliskich. Zaznaczamy opcję „pokaż na ekranie blokady. Dopiero wówczas zostanie ona widoczna na tym ekranie, jak na obrazku wyżej. To jest ważne, ponieważ pozycja ta będzie dostępna ratownikom bez odblokowywania telefonu. To na prawdę bardzo dobre rozwiązanie, warte zastosowania we własnym telefonie dla własnego bezpieczeństwa.

w.s.

 

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.