Jarmark w Świebodzicach tylko do niedzieli

Radośnie, maszerując przez miasto w towarzystwie aniołów, Mikołaja na bryczce, osiołków i kucyków, rozpoczęto w sobotę, 9 grudnia, Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku potrwa on do niedzieli, 17 grudnia, a codziennie, oprócz możliwości zakupu świątecznych wiktuałów, choinek czy ozdób, będzie można także uczestniczyć w wydarzeniach towarzyszących.

Podczas weekendu z pewnością największą atrakcją była zagroda z żywymi reniferami, tu można było także wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem na saniach, a także bezpłatne przejażdżki na osiołkach i bryczką zaprzężoną w kucyki. Oficjalnym otwarciem jarmarku była Parada Mieszkańców wokół centrum miasta. Wesoła i rozśpiewana gromada przeszła z Rynku ul. Kopernika i Żeromskiego ponownie pod ratusz. W barwnym korowodzie nie zabrakło szczudlarzy, bryczki zaprzężonej w kucyki; były także osiołki.

W otwarciu świątecznego kiermaszu uczestniczył Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz oraz ksiądz dziekan Józef Siemasz, a także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec.

– Mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie dla siebie coś ciekawego, przygotowanych jest wiele atrakcji i zapraszamy do korzystania – zachęcał burmistrz.

W niedzielę na scenie wystąpiła młodzież m. in. ze scholli przy parafii pw. Św. Mikołaja a także chłopcy z Domu Pomocy Społecznej. Zaprezentowali się nasi rozśpiewani seniorzy z zespołu „Melodia” oraz Zespołu „Akord”.

W kolejne dni zaplanowane są występy m. in. uczniów świebodzickich szkół i świetlicy środowiskowej– zapraszamy do Rynku o godz. 16:00. W piątek o godz. 16:30 nastąpi uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na Najładniejszą kartkę bożonarodzeniową.

Codziennie można odwiedzać dwanaście domków, w których oferowany jest świąteczny, bardzo różnorodny asortyment.