Rekord w nocnym pływaniu dla Adasia!

Ostatnie w tym roku nocne pływanie na basenie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Tym razem miłośnicy kąpieli wodnych w piątek, 8 grudnia mieli zadanie specjalne – ustanowienie rekordu przepłyniętych długości żarowskiego basenu. Wydarzenie miało również charakter charytatywny. Podczas zmagań prowadzona była zbiórka pieniężna na leczenie Adasia, mieszkańca gminy Żarów.

Każdy chętny mógł dołączyć do specjalnej sztafety. Zawodnicy mieli do swojej dyspozycji dwa tory, na których jednocześnie mogły znajdować się maksymalnie dwie osoby. Każda przepłynięta długość została skrupulatnie odnotowana i przeliczona na metry. Dla pływaków, którzy w tym dniu pokonali najdłuższy dystans czekał puchar ufundowany przez burmistrza Leszka Michalaka i nagrody niespodzianki.

– Podczas charytatywnej zbiórki na rzecz chorego Adasia, mieszkańca gminy Żarów, udało się zebrać 1524 zł i 10 EURO, ale to nie koniec akcji. Zbieramy dalej i wolontariuszy z puszkami zobaczycie w niedzielę, 17 grudnia na Miasteczku Świętego Mikołaja w Żarowie. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem ustanowionego rekordu- mówi Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Gratulujemy również Łukaszowi Brańka wygranej w internetowym konkursie. Pan Łukasz obstawiał wynik 50 km i okazał się najbliżej ustanowionego rekordu. Na Pana Łukasza czeka do odbioru nagroda – karnet w wysokości 50 zł na żarowski Basen (do odbioru w recepcji basenu).

Na wszystkich uczestników nocnego pływania od środy w recepcji basenu będą czekać do odebrania imienne certyfikaty z przepłyniętym dystansem. Najstarszy uczestnik wspólnego pływania miał 70 lat, a najmłodszy 9 lat. 

– Dziękujemy za wspaniały doping grupie Kids Dance oraz wszystkim, którzy tego dnia dołożyli swoją cegiełkę dla potrzebującego pomocy małego Adasia – dodaje Tomasz Pietrzyk.