Klamka zapadła, świdnickie baseny odkryte będą remontowane…

Firma TRANSCOM zmodernizuje świdnicki basen

W piątek, 26 lutego podpisano umowę z wykonawcą przebudowy basenu letniego w Świdnicy. Za kwotę ponad 30 milionów złotych prace realizować będzie firma TRANSCOM Sp. z o.o. z Katowic. Ze strony miasta umowę podpisała prezydent Beata Moskal-Słaniewska i skarbnik Kacper Siwek, zaś ze strony wykonawcy prokurent firmy Jakub Sobiech. Obecny był także prezes Władysław Sobiech. Inwestycja prowadzona będzie w formule „zaprojektuj – wybuduj. Obejmuje fazę projektową i wykonawczą. Obiekt będzie udostępniony mieszkańcom w 2023 roku.

Wizualizacja basenu już po remoncie

– Firma, która wygrała postępowanie przetargowe zaoferowała nie tylko dobrą cenę za wykonanie inwestycji, ale także świetne rekomendacje. Doświadczenie i bardzo dobre referencje dają nam niemal pewność rzetelnego i terminowego wykonania prac – podkreśla prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

W czasie ponad trzydziestoletniej działalności firma TRANSCOM Sp. z o.o. zrealizowała ponad 100 inwestycji związanych z budową i remontem basenów, wodnych placów zabaw oraz stacji uzdatniania wody basenowej. Budowa kompleksu basenów zewnętrznych przy ul. Borowskiej we Wrocławiu, modernizacja basenów letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim, modernizacja pływalni letniej w Poznaniu, budowa wodnego placu zabaw w Katowicach, przebudowa kąpieliska w Knurowie, budowa obiektu Afrykarium – Oceanarium na terenie ZOO Wrocław – to tylko niektóre z zadań zrealizowanych przez TRANSCOM Sp. z o.o. w ostatnich kilku latach. To dobra rekomendacja dla wykonania świdnickiej inwestycji zgodnie z najwyższymi standardami.

– Cieszę się, że swój potencjał wiedzy i doświadczenia będziemy mogli wykorzystać w tak pięknym mieście, jak Świdnica. Pomysł zachowania historycznego układu kompleksu basenu i wyposażenie go w nowoczesne rozwiązania uważamy za bardzo ciekawy. Deklaruję, że zrealizujemy projekt terminowo i w oparciu o najlepsze rozwiązania funkcjonalne – mówi prezes spółki Władysław Sobiech.

Zakres świdnickiej inwestycji obejmie opracowanie dokumentacji projektowej oraz przebudowę kompleksu, czyli: budowę stalowych niecek basenów o łącznej powierzchni ponad 2,5 tys. m2 wraz z wyposażeniem, zjeżdżalni, wodnego placu zabaw, tarasów wraz z żaglami solarnymi, trybun, altan wypoczynkowych, wieży ratowniczej, przebieralni, budynku technologii basenowej wraz z zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą komunikacyjną, małą architekturą oraz nasadzeniem zieleni. Wykonany zostanie także demontaż, oczyszczenie i ponowny montaż dwóch zabytkowych rzeźb.

Nowością na kąpielisku będzie wodny plac zabaw z dwoma zjeżdżalniami i wieloma urządzeniami zabawowymi dla dzieci. Znajdą się tam m. in.: armatki wodne, wiadra przelewowe, tryskające dysze w kształcie jeżyków, liści czy też muchomorów. Kolejną atrakcją dla nieco starszych amatorów wodnych kąpieli będzie 60-metrowa zjeżdżalnia rurowa oraz 15-metrowa zjeżdżalnia jednotorowa. Baseny rekreacyjne wyposażone zostaną w platformy dla osób niepełnosprawnych, a wśród urządzeń wodnych znajdą się m.in.: dzika rzeka, kula generująca fale, gejzery powietrzne, ścieka pontonowa czy też przyrządy do masażu. Dla szukających ochłody i cienia przygotowane zostaną drewniane altany. Nie zabraknie również przebieralni, siedzisk i ławek.

Magdalena Dzwonkowska

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.