Kolejne unijne pieniądze na rewitalizację świdnickich kamienic

Kolejne unijne pieniądze na rewitalizację kamienicŚwidnicy

W wyniku pozytywnej oceny miasto Świdnica uzyskało dofinansowanie w kwocie 3 258 847 zł na dwa projektyzłożone do Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, na remont i odnowę części wspólnych domówwielorodzinnych mieszkaniowych.

Rewitalizacja obejmie 11 budynków komunalnych przy ulicy Przechodniej, Gdyńskiej, Teatralnej, Spółdzielczej, 1-Maja, Żeromskiego, Kotlarskiej i będzie dotyczyła remontówdachów i elewacji, włącznie z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej.

Rewitalizacja w Świdnicy w ostatnich latach bardzo mocno postępuje, zarówno dzięki miejskim dotacjom dla kamienic, jak i unijnym środkom. Przypomnę, że realizujemy już dwa duże projekty z dofinansowaniem ze środków europejskich – chodzi tu o budynek Rynek 39-40 i cztery zabytkowe fontanny. To oczywiście nie koniec w dziedzinie rewitalizacji, bo plany są bardzo ambitne i dalekosiężne. Remonty te wpływają na  znaczną poprawę stanu technicznego obiektów, jak również poprawę walorów estetycznych otoczenia – dodaje zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Pierwsze zadanie obejmuje wykonanie remontu komunalnych budynków wielorodzinnych usytuowanych przy ul. Gdyńskiej 3-3A; ul. 1- Maja 3; ul. Stefana Żeromskiego 6; ul. Spółdzielczej 29-31; ul. Kotlarskiej 5A. Łączny koszt zadania to 2 245 325, w tym dofinansowanie 1 836 198 zł.

Druga inwestycja to rewitalizacja wielorodzinnych domówmieszkalnych przy ul. Przechodniej 3, 5, 6, 8, 10 oraz ul. Teatralnej 25. Łączny koszt zadania wyniesie 1 954 998, w tym dofinansowanie 1 422 648 zł.

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Magdalena Dzwonkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.