29.6 C
Świdnica
piątek, 26 czerwca, 2026
ttsudety_cien_600
ttsudety_cien_600
ttsudety_cien_600
ttsudety_cien_600
Strona główna Kultura Kościół jak nowy

Kościół jak nowy

Zabytkowy kościół w Łażanach już jest po remoncie. Prace przy świątyni były finansowane ze środków pozyskiwanych przez Stowarzyszenie Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś”  z Fundacji Polska Miedź w Lubinie i datków parafian, została odnowiona elewacja budynku, powstał nowy chodnik i granitowa opaska wokół świątyni.

Prace zostały już komisyjnie odebrane w obecności proboszcza parafii księdza Pawła Szajnera, konserwatora zabytków, kierownika budowy i wykonawców inwestycji. Trzynastowieczny kościół jest jednym z najpiękniejszych zabytków miejscowości. Oprócz remontu ścian zewnętrznych i prac ziemnych, caly teren wokół kościoła został uporządkowany, a mur naprawiony. Również wewnątrz kościół został pomalowany. Mieszkańcy zaangażowali się w prace na rzecz świątyni.

Mieszkańcy Łażan mają zamiar zrealizować jeszcze inne plany związane z kościołem. Renowacja świątyni kosztowała blisko 70 tysięcy złotych. W przyszłym roku panują zagospodarować teren tuż przy kościele, posadzić tam nową trawę, rabatki i kwiaty.

/KZ/

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.