„Mali wspaniali” w Świdnicy po raz czwarty

„Mali wspaniali” w Świdnicy po raz czwarty

Od września w przedszkolach ponownie realizowane będą „Mali wspaniali” w Świdnicy po raz czwartybezpłatne zajęcia edukacyjno-sportowe pn. „Mali Wspaniali”, w ramach programu „Sporty the World Games 2017”. Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Urzędu Miejskiego w Świdnicy programem zostanie objętych 7 przedszkoli miejskich oraz 2 oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych.

Projekt „Mali Wspaniali” w Świdnicy jest realizowany od kwietnia 2016 roku.  Skorzystało z niego już blisko 2000 dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Jego celem jest edukacja i wychowanie przez sport w formie gier i zabaw ruchowych. W każdej edycji były przeprowadzane testy sprawnościowe, które wykazały poprawę siły, koordynacji, zwinności i szybkości wśród dzieci.

Dzięki regularnym zajęciom udało się wzbudzić w dzieciach nie tylko potrzebę podejmowania częstej aktywności fizycznej, ale również współpracy w grupie, wzajemnego szacunku i uczciwej rywalizacji – dodaje Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Każdego roku oprócz zajęć sportowych projektowi towarzyszą imprezy dla przedszkolaków mające na celu ich integrację i zapoznanie z różnymi dyscyplinami sportu.

Organizatorem programu jest wrocławska Fundacja Mali Wspaniali a świdnickim realizatorem – Tomasz Bohuszewicz, trener Sportowego Klubu Taekwon-do „Tiger”.

 

Magdalena Dzwonkowska

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.