Ministrowie w Jaworzynie Śląskiej – „podziemne przejście już wkrótce”

Ministrowie w Jaworzynie Śląskiej – „podziemne przejście już wkrótce”

Początek tygodnia przyniósł bardzo dobre wieści dla mieszkańców Gminy Jaworzyna Śląska. Ogłoszone zostały one na spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza, który na początku przywitał wszystkich znamienitych gości. Na peronie pierwszym tutejszego dworca zgromadziło się wiele ważnych osobistości życia publicznego, w tym trzech ministrów.

Obecna była m.in. Pani Minister Anna Zalewska, Pan Minister Michał Dworczyk oraz Pan Minister Andrzej Bittel. Obecny był również Poseł na Sejm RP Pan Wojciech Murdzek. Ich obecność nie była przypadkowa, bowiem to także dzięki staraniom parlamentarzystów, Grupa PKP inwestuje na terenie tej gminy. W swoim wystąpieniu Burmistrz podkreślił niepodważalną rolę kolei w rozwoju miasta i gminy, zauważając, że gdy kolej się rozwija to i miasto zmienia się na lepsze.

Spotkanie było okazją do wyrażenia podziękowań, ale przede wszystkim zapowiedzi tego co nadejdzie. Dobre wiadomości przekazali Pan Minister Andrzej Bittel oraz członek Zarządu PKP PLK S.A. Pan Piotr Majerczak. Panowie ogłosili tak oczekiwaną informację o rozpoczęciu przebudowy peronu nr 2 i budowie przejścia podziemnego łączącego dwie części miasta. Zgodnie z kosztorysem inwestycja ta opiewać będzie na ok. 28 mln zł. Na zakończenie głos zabrali również ubiegający się o mandat w wyborach do Sejmiku Województwa Pani Ewelina Szydłowska i Pan Grzegorz Macko. Pani Ewelina Szydłowska podkreśliła, że prowadzone zmiany muszą być ukierunkowane przede wszystkim na pasażerów, dlatego jej celem będzie zabieganie o udogodnienia dla podróżnych, jak np. „wspólny bilet” na przejazdy świadczone przez różnych przewoźników. Natomiast Pan Grzegorz Macko zwrócił uwagę, że niezwykle ważne jest aby lokalne połączenia kolejowe były skoordynowane z pociągami dalekobieżnymi. Dlatego jego priorytety to zmodernizowana infrastruktura, nowoczesny tabor, i dobra organizacja ruchu pasażerskiego.

(źródło : Urząd Miasta Jaworzyna Śląska)

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o