Świdnicki Zespół Pieśni i Tańca Jubilat z pasmem niekończących się sukcesów!

bty

Świdnicki Zespół Pieśni i Tańca Jubilat z pasmem niekończących się sukcesów!

Zespół Pieśni i Tańca ,,Jubilat ” w dniach 13-19.09.2018 po raz kolejny  reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym na Cyprze .

Zespół od wielu lat jest piękną wizytówką miasta i powiatu na ziemiach innych krajów.
13 Międzynarodowy Festiwal Folkloru, który miał miejsce w Larnace gościł  12 zespołów z różnych państw. W tym szacownym gronie nie zabrakło reprezentacji naszego miasta i kraju .
Na cypryjskim festiwalu pokazał się Jubilat i zatańczył wraz z zespołami z  Cypru, Grecji, Izraela, Rumunii, Czech,Palestyny,Bułgarii,Gruzji i Armenii.
Podczas Festiwalu wszyscy tancerze prezentowali bardzo wysoki poziom ,zawdzięczają to swojej ciężkiej pracy oraz zaangażowaniu i ogromnym umiejętnościom choreografów Lubomira Szmida I Anny Trzeciak
Anna Trzeciak
Z festiwalu  wróciliśmy  do kraju  z bagażem  sukcesów i nowych doświadczeń.
 Jak krótko podsumować ?cały tydzień wrażeń, przeżyć i doznań..Spotkania ,warsztaty ,parady ,animacje w dzień ,a nocą parady i koncerty , znakomici ludzie, nowe przyjaźnie, nowe doświadczenia, przepiękne miejsca,
I zaproszenie na rok 2019 na Cypr
Lubomir Szmid
Festiwal Folklorystyczny to barwne widowisko integrujące środowiska artystyczne różnych narodowości.
Polskie  pieśni i przede wszystkim tańce ludowe zdobyły wielki aplauz widowni.
Śmiało można powiedzieć, że był to jeden z wielu najwspanialszych festiwali, w jakich było nam dane uczestniczyć do tej pory.
Przez długie lata będziemy wspominać uroki tej niezwykłej wyspy, klimat samego festiwalu oraz niebywałą gościnność Cypryjczyków.

Zespół ,,Jubilat” nieustannie uczestniczy w licznych festiwalach w Polsce i zagranicą. Prezentował się niezliczoną liczbę razy na festiwalach oraz trasach koncertowych.

Został wyróżniony wieloma dyplomami oraz gratulacjami od Ministerstwa Kultury i Sztuki, zarówno władz regionalnych i samorządów miejskich, jak i oświaty.”

10 dni temu jeszcze koncertował na  Międzynarodowym Festiwalu na Cyprze a już po przyjeździe  otrzymał zaproszenie na XII GALĘ wręczenia DOLNOŚLĄSKICH KLUCZY SUKCESU , która odbyła się 27 września  w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

burst
bty
bty
bdr
„Dolnośląskie klucze Sukcesu” rozdane!
Uroczysta Gala wręczania Dolnośląskich Kluczy Sukcesu, odbyła się 27.09 w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.
Dolnośląski Klucz Sukcesu to nagroda przyznawana od 1996 roku przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. To prestiżowe regionalne wyróżnienie promujące wybitne osobowości, firmy, instytucje oraz samorządy.
Podczas tegorocznej  Gali Kapituła wręczyła klucze w siedmiu kategoriach.
W kategorii: Za wybitne osiągnięcia w kulturze i sztuce, Klucz Sukcesu otrzymał  Nasz Zespół Pieśni i Tańca Jubilat ze Świdnickiego Ośrodka Kultury prowadzony przez choreografów Lubomira Szmida I Annę Trzeciak
bty
bty
bty
bty

ę

Serdeczne gratulacje!

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o