Nasz film „Żeglarze Rybakom” na Kolosach w Gdyni

Nasz film „Żeglarze Rybakom” na Kolosach w Gdyni

Jedno z największych w Europie spotkań podróżników, to doroczne Kolosy w Gdynie, gdzie przyznawane są nagrody w różnych kategoriach podróżnikom, sportowcom, ludziom, którzy robią coś ważnego, zaskakującego czy odkrywczego.

jechało się

Nominaci mają po pół godziny na prezentację swojego dokonania. Nasz bardzo zaprzyjaźniony tak z nami jak Świdnicą kpt. Maciej Krzeptowski został nominowany do nagrody „Wiecznie młodzi” im. Aleksandra Doby. Do prezentacji zgłosił nasz film z rejsu dookoła Danii, podczas którego odsłoniliśmy tablicę poświęconą pamięci rybaków, którzy zginęli w czasie katastrofy trawlera Brda, w porcie Hanstholm. To było niezwykle dramatyczne wydarzenie, które bardzo dotknęło nie tylko rodziny rybaków ale i mieszkańców tego miasteczka.

kompas trzeba było śledzić bezusannie…

Postanowiliśmy, jako żeglarze, którzy często korzystali z pomocy rybaków w różnych okolicznościach, uczcić pamięć tych ludzi. Historię tego rejsu i pewien dramatyzm odsłonięcia tablicy opowiada ten film. Kpt. Maciej Krzeptowski był jednym z pomysłodawców i organizatorem tamtego rejsu, czuje się z nim mocno emocjonalnie związany. Stąd zaproponował pokazanie filmu na Kolosach.

Film Żeglarze i Rybacy został dobrze przyjęty przez publiczność a nominata uhonorowano nagrodą im. Aleksandra Doby. Dzięki niej poprowadzi rejs młodych ludzi z Ukrainy na Zalewie Szczecińskim, który być może sfilmujemy…

W.S.
fot. autor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.