NIE! dla weta budżetu UE

Samorządy przeciwko zawetowaniu budżetu UE przez rząd

Przedstawiciele samorządów jasno określili: zdecydowanie #potrzebUEmy dalszego wsparcia funduszy europejskich. Aby wyrazić swój sprzeciw wobec zawetowania budżetu unijnego przez rząd, od 9 do 11 grudnia ponad 300 miast w Polsce przeprowadzi szereg działań pokazujących, jak ważne są wartości zjednoczonej Europy.

Świdnica włącza się do akcji. Od jutra tablicami informacyjnymi oraz flagami Polski i Unii Europejskiej oznaczonych zostanie przykładowych kilkanaście inwestycji, na przystankach autobusowych pojawią się plakaty przypominające mieszkańcom o tym, co i w jakiej wysokości zostało sfinansowane ze środków unijnych.

Od środy do piątku w samo południe w Rynku świdniczanie usłyszą hymn Europy „Odę do radości”, a w godzinach wieczornych na budynku Rynek 39-40, w którym mieści się Centrum Aktywności Obywatelskiej zobaczą pokaz laserowy symboli unijnych. Na drzwiach autobusów miejskich, zakupionych z dofinansowaniem unijnym, umieszczone zostaną naklejki przypominające o tym fakcie, dodatkowo jeden z autobusów przybierze barwy unijne. W miejskich szkołach podstawowych i przedszkolach przeprowadzone zostaną zajęcia z dziećmi na temat Unii Europejskiej, a na budynkach placówek wywieszone zostaną flagi Polski i unijne.

Na oficjalnym profilu na Facebooku „Świdnica rynek z tradycjami” opublikujemy cykl informacji opisujących projekty zrealizowane przez miasto w latach 2014 – 2020. Zachęcamy do śledzenia profilu i do wzięcia udziału w konkursie, który przygotowany został z tej okazji.

Unia Europejska to przede wszystkim wspólnota wartości, do których należą: poszanowanie godności i praw człowieka, wolność, demokracja, równość i praworządność. Te wartości są kluczowe, podobnie jak zasada pomocniczości, która jest zapisana w systemie prawnym UE.

Unia Europejska to także wsparcie finansowe regionów gorzej rozwiniętych, z czego Polska przez cały okres przynależności do UE korzystała. 98 miliardów złotych pozyskały z dotacji unijnych polskie samorządy w latach 2014-2020. 80 procent tej kwoty wspólnoty lokalne przeznaczyły na inwestycje poprawiające jakość życia swoich mieszkańców. Pozostałe środki były wydatkowane na projekty społeczne.

Magdalena Dzwonkowska

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.