Nowe atrakcje nad basenem w Świebodzicach!

Już jest nowa atrakcja dla najmłodszych użytkowników basenu letniego. Urządzenie pod nazwą jeżyk kilka dni temu zostało zamontowane w jednym z brodzików na świebodzickim basenie – a te, przypomnijmy, są także nowe, bo funkcjonują od ubiegłego sezonu.

Jest to atrakcja wodna w formie kopuły z otworami, przez które tryska woda. Jeżyka wykonano z polerowanej stali nierdzewnej, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo jego użytkownikom. 

– Najmłodsi pluskający się w basenie mogą bezpiecznie dotykać, zatykać otwory przez które wypływa woda lub stać pod kopułą, jak pod prysznicem. Taka atrakcja pozwala dzieciom pozbyć się lęku przed wodą, rozwija ich zmysły sensoryczne i pobudza ciekawość. Mamy nadzieję, że jeżyk uatrakcyjni pobyt dzieciom na obiekcie i sprawi im wiele radości. Teraz pozostaje już tylko czekać na wyśmienitą pogodę – mówi Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik UM w Świebodzicach.

Urządzenie kosztowało ok. 21 tys. zł.

Ceny wstępu na kąpielisko letnie przy ul. Rekreacyjnej pozostają niezmienne od wielu lat: 6 zł normalny, 3 zł ulgowy. Po godz. 15:00 wszyscy płacą 3 złote, zatem w upalne dni można jeszcze zaraz po pracy zajrzeć na kąpielisko i zrelaksować się w chłodnej wodzie.