Papież Franciszek lubi zwierzęta

papież

Papież Franciszek lubi zwierzęta.

Św. Franciszek patronem Ekologów i Miłośników Zwierząt.

4 października obchodzimy dzień patrona ekologów i miłośników zwierząt.
W tym dniu Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Świdnicy organizuje mszę św w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraszewicach o godzinie 12.30.
Zapraszamy właścicieli zwierząt ze swoimi psami kotami i innymi zwierzętami, którzy chcieli by w ten sposób dać świadectwo wspólnoty miłośników zwierząt.
Zapraszamy do udziału organizacje, które zajmują się zwierzętami, wolontariuszy a także opiekunów i właścicieli zwierząt.
Po mszy św. odbędzie się krótka prezentacja przygotowana przez dzieci z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej, oraz zbiórka datków do puszek TOZ. Zebrane kwoty zostaną przeznaczone na zakup potrzebnego wyżywienia dla wolno żyjących kotów oraz psów pozostających pod opieką wolontariuszy TOZ w Świdnicy.
Wręczenie tytułów „Szkoła Przyjazna Zwierzętom” dla szkół z miasta i gminy Świdnica

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie dnia 4 października. Cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Zastanówmy się zatem, czy nie możemy pomóc jakiemuś biednemu, poszkodowanemu przez los zwierzakowi.
Światowy Dzień Zwierząt czyli World Animal Day jest corocznym świętem obchodzonym dnia 4 października. W Kościele jest to dzień wspominania świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii.

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.