Pięciu pijanych kierowców na drogach powiatu!

SONY DSC

W sobotę 9 grudnia, w ręce mundurowych wpadł 19-letni kierujący samochodem osobowym marki BMW, który miał blisko 1,9 promila alkoholu, w niedziele 10 grudnia  został zatrzymany 29-letni kierowca samochodu osobowego marki Ford Focus, który kierował mając blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek 11 grudnia policjanci zatrzymali następnych trzech nietrzeźwych kierowców. Pierwszy 48-latek kierował samochodem osobowym marki VW Golf mając 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny „drogowy as”, to 37-latek zatrzymany do kontroli drogowej, który kierował samochodem osobowym marki Fiat mając blisko 2,1 promila alkoholu w organizmie i niechlubny rekordzista zatrzymany przez funkcjonariuszy to 34-letni mężczyzna, który kierował samochodem osobowym marki Peugeot mając 2,3 promila. 
 
– W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat – mówi Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.