Plac Zabaw imienia Kristiny? „Zachowajmy o niej pamięć”

Plac Zabaw imienia Kristiny? „Zachowajmy o niej pamięć”

„Dzieci – Oto pierwsza i najważniejsza troska naszych czasów”

Anna Jenke – patronka Szkoły Podstawowej w Mrowinach

Apel do wszystkich ludzi wielkiego serca „Zachowajmy pamięć o Kristinie”

Kilka dni temu pożegnaliśmy naszą przyjaciółkę, ukochaną koleżankę, uczennicę Kristinę. To brutalne morderstwo spowodowało zachwianie równowagi i poczucia bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Mrowin, ale szczególnie tych najmłodszych – DZIECI, jej przyjaciół, koleżanek i kolegów. Ci najmłodsi cierpią najbardziej, ponieważ nie jesteśmy w stanie im do końca wytłumaczyć tej okrutnej tragedii i utraty bliskiej osoby. Jednak nie możemy bezradnie przejść do szarej codzienności. Nie możemy pozwolić, by ostatnie słowo należało do zła i śmierci. Dlatego chcemy podjąć piękną inicjatywę na rzecz wszystkich dzieci z Mrowin, przyjaciół, koleżanek i kolegów Kristiny, po to, by zachować i pielęgnować pamięć o niej. Chcemy stworzyć dla wszystkich dzieci z Mrowin bepieczne, monitorowane, nowoczesne i atrakcyjne miejsce, w którym będą one mogły spędzać swój wolny czas. Pragniemy w pierwszą rocznicę śmierci otworzyć Plac Zabaw imienia Kristiny w Mrowinach. Niech to miejsce będzie pamiątką po niej, żywym pomnikiem, symbolem zjednoczenia ludzi wielkich serc.

Plac zabaw jest odpowiedzią na potrzeby najmłodszych. Wstępnie planujemy, aby plac zabaw powstał w miejscu najbardziej dostępnym dla wszystkich dzieci – w okolicach stadionu sportowego, w pobliżu zbudowanej niedawno siłowni zewnętrznej, z której korzystają dorośli mieszkańcy wsi. Plac będzie ogrodzony i monitorowany, tak by przebywające tu dzieci były naprawdę bezpieczne.

Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli z całej Polski i poza nią, którzy jednoczą się z nami w bólu i żałobie. Zjednoczcie sie z nami w tworzeniu tej wspaniałej inicjatywy na rzecz dzieci z Mrowin, przyjaciół i kolegów Kristiny. Prosimy szlachetnych darczyńców o wpłatę pieniędzy na konto Żarowskiego Stowarzyszenia „Edukacja” BZ WBK 68 1090 2369 0000 0001 0310 6306 z dopiskiem: „Zachowajmy pamięć o Kristinie”. Niech to miejsce powstanie na Jej pamiątkę, aby nawet z największego zła można było wyprowadzić dobro.

Organizatorem zbiórki jest Komitet Społeczny „Zachowajmy pamięć o Kristinie”.

Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy Kristiny

Mieszkańcy Mrowin

Radny wsi Mrowiny

Sołtys i Rada Sołecka

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o