Plac zabaw Z INNEJ BAJKI przy Zalewie Witoszówka otwarty.

W czwartek 21 października o godzinie 10.30 odbyło się oficjalne otwarcie edukacyjno-przyrodniczego placu zabaw przy ulicy Polna Droga. To efekt projektu Fundacji Z Innej Bajki w ramach programu grantowego Toyoty “Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat”.

Plac zabaw nad zalewem jest jednym z pierwszych placów zabaw, który powstał w Świdnicy.

W ramach uzyskanego grantu oraz wsparcia wielu firm, na obecnym terenie pojawiły się nowoczesne przyrządy edukacyjne: grające drzewo, kółko i krzyżyk o charakterze przyrodniczym, obrotowe sześciany do nauki recyklingu, terenowa gra TWISTER do nauki utrzymania równowagi. Pojawi się 'grające drzewo’ do rozpoznawania podstawowych gatunków drzew po odgłosie wydawanym przez drewniane cymbały. W pomalowanych oponach zostały posadzone rośliny bezpieczne dla dzieci. Pojawiła się wielobarwna ścieżka równowagi wykonana ze zużytych opon, drewniane stoły z siedziskami i kosze na segregację śmieci oraz stojaki na rowery by wspierać mobilność mieszkańców.

Zależy nam, żeby zmodernizowany plac zabaw stanowił swobodną przestrzeń, w której rodziny z dziećmi będą mogły spędzać razem czas dłużej i nieco w innej formie. Poprzez zabawę – razem. Zapraszamy tutaj także nauczycieli przyrody czy wuefu, by dzieci mogły uczyć się w naturalnych warunkach i na świeżym powietrzu, sprzyjających rozwojowi. – dodaje.

W czwartek, już zupełnie oficjalnie chcemy razem z naszymi partnerami otworzyć tę przestrzeń dla mieszkańców. Podczas otwarcia towarzyszyć nam będzie Acro Club Świdnica, który wykona pokaz akrobatyczny. W planie mamy także malowanie twarzy, wciąż tematycznie czyli w klimacie będzie malowanie twarzy. Zapraszamy wszystkie dzieci, które w tym czasie będą mogły być i pojawiać się na otwarciu.

Na pdst.inf.pras.fundacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.