Po raz kolejny oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od seniora

Po raz kolejny oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od seniora

Godną pochwały postawą wykazali się pracownicy jednej z placówek bankowych na terenie Świdnicy. Dzięki szybkiej interwencji obsługi banku, a także podjętych działań funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, 71-latka nie straciła 25 tyś. Łatwowierność seniorki chcieli wykorzystać oszuści, działający metodą „na syna oraz policjanta”.

Po raz kolejny oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od seniora. Do zdarzenia doszło 5 kwietnia br.
Do placówki bankowej przyszła 71-letnia kobieta, która potrzebowała pilnie pieniędzy.  Poprosiła o wypłatę  25 tys. Twierdziła, że jej syn spowodował wypadek  i potrzebuje pieniędzy na poczet kaucji. Po pieniądze miał zgłosić się „policjant”  Była bardzo zdenerwowana i cały czas miała włączony telefon.
Z uwagi na szybką interwencję obsługi banku oraz podjęte działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy  do wypłaty i przekazania pieniędzy oszustowi nie doszło.
Postawa pracowników banku, zasługuje na  słowa uznania, ale jest też doskonałym przykładem na to, że współpraca pracowników banku z policjantami jest nieodzownym elementem w zwalczaniu tego typu przestępczości.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy odpowiedzialnej postawy pracownikom banku
Oficer Prasowy KPP w Świdnicy
sierż. Magdalena Ząbek

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o