Policjant w czasie wolnym od pracy pomógł potrzebującej, starszej kobiecie

Policjant w czasie wolnym od pracy pomógł potrzebującej, starszej kobiecie

Asp. Radosław Nowicki z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy jadąc w czasie wolnym od służby zauważył leżącą na poboczu starszą kobietę. Policjant bez chwili wahania udzielił jej pomocy. Tylko dzięki tej zdecydowanej i szybkiej reakcji jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Technik Kryminalistyki ze świdnickiej komendy asp Radosław Nowicki jechał właśnie do domu, kiedy na drodze K 35 pomiędzy Świdnicą a Świebodzicami zauważył leżącą na poboczu nieprzytomną, starszą kobietę, która ewidentnie potrzebowała pomocy. Policjant bez chwili zastanowienia zareagował udzielając jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusz  niezwłocznie powiadomił o zdarzeniu pogotowie ratunkowe oraz oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.
Asp. Radosław Nowicki do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego sprawował opiekę nad 65-latką z którą kontakt był utrudniony. Była cały czas zdezorientowana, nie wiedziała gdzie jest i co się stało.
65-latka została przekazana pod opiekę lekarzy, a policjanci szybko ustalili , że jest ona pensjonariuszką jednego z ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu świdnickiego, który samowolnie opuściła kilka godzin wcześniej.
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanta świdnickiej komendy kobiecie nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.
Nie pierwszy raz asp Radosław Nowicki pomógł osobie potrzebującej pomocy. Na pewno swoim postępowaniem udowodnił, że policjantem nie tylko jest się na służbie, ale również poza nią.
Oficer Prasowy KPP w Świdnicy
st. sierż. Magdalena Ząbek

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o