Policyjna akcja TELEFONY na dolnośląskich drogach

Policyjna akcja TELEFONY na dolnośląskich drogach

Od godziny 6 rano, w ramach ogólnopolskich działań, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzają działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY”. Głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, ograniczenia ilości wypadków oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń na drogach przebiegających przez teren naszego województwa. Policjanci będą dziś przede wszystkim egzekwować od kierujących pojazdami przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Jak wiemy, wybieranie numeru telefonu czy pisanie wiadomości tekstowych podczas jazdy samochodem sprawia, że kierujący nawet przez kilka sekund nie patrzy na drogę. Na drodze zagrożenie może powstać w bardzo krótkim czasie. Sytuacja rozwija się najczęściej dynamicznie. Telefon w takich sytuacjach może nam przeszkodzić w koncentracji i stać się przyczyną zdarzenia zagrażającego naszemu bezpieczeństwu na drodze. Niejednokrotnie skutki mogą być katastrofalne.

Dla tego też zakaz korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku, dotyczy wszystkich kierujących pojazdami, w tym również rowerzystów. Pamiętajmy, że „korzystanie z telefonu” to nie tylko rozmowa, zabronione jest również pisanie wiadomości, przeglądanie Internetu, czy inne czynności związane z patrzeniem w ekran aparatu.

Każdy kierowca, jeśli telefon podczas jazdy samochodem jest mu niezbędny, powinien być wyposażony w zestaw głośnomówiący lub słuchawkowy. Dzięki temu nie odrywamy wzroku od drogi.

Działania policji mają na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku ruchu drogowego, ograniczenia ilości wypadków oraz minimalizowania skutków tych zdarzeń na terenie powiatu świdnickiego, ale i w całym  kraju.

Policjanci ruchu drogowego stojąc na straży bezpieczeństwa i porządku na drogach będą egzekwować od wszystkich uczestników ruchu drogowego stosowanie się do obowiązujących przepisów.

 

Oficer Prasowy KPP Świdnica
sierż. szt. Magdalena Ząbek

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o