Ponad pół roku posterunku w Słotwinie

W czerwcu ubiegłego roku został otwarty pierwszy w gminie Świdnica Posterunek Policji. W nowym posterunku pełni służbę  6 funkcjonariuszy: kierownik, trzech dzielnicowych i dwóch policjantów służby patrolowej.

Dzisiaj w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie z władzami gminy i powiatu, podczas którego przedstawiono statystyki dotyczące pracy posterunku. W przeciągu tych kilku miesięcy, funkcjonariusze pokazali, ze nie były to pieniądze wyrzucone w błoto. W tym krótkim okresie policjanci przeprowadzili łącznie 758 interwencji, nałożyli 104 mandaty, zatrzymali 28 sprawców na gorącym uczynku oraz zatrzymali 8 osób poszukiwanych przez Sądy i Prokuratury.  

Funkcjonariusze posterunku w Słotwinie przeprowadzili również 8 spotkań z uczniami okolicznych szkół, podczas których opowiadali jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach, tłumaczyli jakie działanie mają narkotyki i przestrzegali przed łamaniem prawa. 

– Pomysł utworzenia posterunku podyktowany był przede wszystkim licznymi zgłoszeniami ze strony mieszkańców i sołtysów wsi o niewystarczającej ilości patroli policyjnych na terenie gminy. Uruchomienie posterunku w Słotwinie znacznie wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa – mówi wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.