Posprzątajmy razem NASZE góry!

Góry Sowie, a nie Góry Śmieci” pod takim hasłem dnia 23 września spotykamy się na szlakach prowadzących na szczyt Wielkiej Sowy, w celu posprzątania naszych gór po sezonie turystycznym.

Wakacje minęły i góry zdecydowanie opustoszały. Jednak poza miłymi wspomnieniami jakie pozostaną na długo pamięci w górach zostało mnóstwo niechcianych pamiątek. Opakowania po cukierkach, butelki, a nawet jakiś zagubiony but czy czapka. Czasem naprawdę może nas zaskoczyć to co znajdujemy w lesie. Dlatego narodził się pomysł, aby posprzątać w górach po sezonie, a przed zimą, aby te śmieci nie przelegiwały pod śniegiem w oczekiwaniu na wiosnę.

I tak organizatorzy , Gmina Pieszyce i Nadleśnictwo Świdnica przy współudziale Stowarzyszenia „Pasjonat” oraz Stowarzyszenia „Wielka Sowa” poprosili Gminę Nowa Ruda, Nadleśnictwo Wałbrzych i Nadleśnictwo Jugów o pomoc w zorganizowaniu wspólnego przedsięwzięcia.  

– Chcielibyśmy, aby nasze tereny kojarzyły się nie tylko z pięknymi widokami, ale również z czystymi szlakami turystycznymi zachęcającymi turystów do powrotu na trasę. Góry Sowie są naszym dobrem wspólnym, o który powinniśmy dbać dlatego bardzo zapraszamy wszystkich wolontariuszy do pomocy. Można przyjść samemu, wziąć kolegę czy koleżankę, zabrać rodzinę – mówi Malwina Boncol, Starszy Referent ds. zagospodarowania turystycznego, dzierżaw gruntów i komunikacji społecznej. – To co my gwarantujemy to przede wszystkim miła atmosfera, świeże powietrze, dobra zabawa, a na koniec wspólne biesiadowanie przy ognisku na szczycie Wielkiej Sowy – dodaje.

Spotykanie odbędzie się 23 września o godzinie 9 rano w następujących miejscach: Przełęcz Jugowska – przy rozpoczęciu szlaku na Wielką Sowę, parking pod wyciągiem na Wielką Sowę, Lasocin, przy pensjonacie „Magda”, parking na Przełęczy Walimskiej, Schronisko „Orzeł”,

Przewodnicy grup rozdawać będą worki na śmieci oraz rękawiczki, a na trasach przegotowane będą miejsca skąd śmieci będą odbierane.

Serdecznie zapraszamy.