Potrzebna pomoc dla chorującej na stwardnienie rozsiane Pani Agnieszki Dzugaj

Potrzebna pomoc dla chorującej na stwardnienie rozsiane Pani Agnieszki Dzugaj

Na prośbę Fundacji Małgorzaty Dziury-Sztejnberg „Bliżej Siebie” ze Świdnicy (woj. dolnośląskie) przedstawiamy Państwu informację o organizowanej zbiórce internetowej dla jednej z Podopiecznych tej Fundacji. Chodzi o chorującą na SM Panią Agnieszkę.

„ILE KOSZTUJE ZDROWIE CZŁOWIEKA? W PRZYPADKU PANI AGNIESZKI DŻUGAJ TO „TYLKO” I AŻ 60 000 ZŁ…
Mieszkająca w Lutomii Górnej koło Świdnicy (woj. dolnośląskie) Pani Agnieszka po raz pierwszy usłyszała swoją diagnozę „stwardnienie rozsiane wtórnie postępujące” ponad 20 lat temu, ale prawie przez 7 lat choroba niemal nie dawała o sobie znać. Jak sama wspomina, była wtedy młoda, zdrowa i snuła marzenia o swoim szczęściu, jak każda dziewczyna w jej wieku. Kochający mąż, szczęśliwe dzieci i dom pełen miłości – czegóż można chcieć więcej? Niestety choroba ze zdwojoną siłą upomniała się o nią po urodzeniu dziecka. Dzisiaj 44-letnia już kobieta nie chodzi i wymaga całodobowej opieki. Córką zajmuje się 70-letnia mama. „Mam już 44 lata, a ciągle korzystam z pomocy mamy. To jest przykre, bo ja powinnam jej pomóc, a to ona ciągle mi pomaga” – przyznaje pani Agnieszka. Niestety stan zdrowia kobiety pogarsza się, choroba postępuje nieubłaganie, a rehabilitacja nie rokuje zbyt dobrze. Życiową szansą dla kobiety jest innowacyjny zabieg operacyjny CCSVI, który od niedawna jest przeprowadzany we wrocławskiej klinice. „Jest szansa, że Agnieszka może przejść specjalistyczną operację polegającą na udrożnieniu żył wewnątrzczaszkowych – to może polepszyć jej funkcjonowanie” – mówi Małgorzata Dziura-Sztejnberg, Prezes świdnickiej Fundacji „Bliżej Siebie”, której Podopieczną jest Pani Agnieszka. Koszt operacji to 60 tyś. zł. Na razie procedura ta nie jest refundowana przez NFZ. Do tej pory udało się zebrać ponad cztery tysiące.

Co może czuć osoba, która dowiaduje się, że jest szansa, by jej choroba przestała być dłużej wyrokiem?… Tego nie da się opisać w żadnym języku świata! Wspomnijmy tylko fraszkę Jana Kochanowskiego z Czarnolasu:
„Szlachetne zdrowie,
nikt się nie dowie
jako smakujesz,
aż się zepsujesz.”
Apelujemy z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o najmniejszą pomoc, która może pomóc urzeczywistnić szansę dla Pani Agnieszki! Razem podarujmy Jej zdrowie!
Pani Agnieszce można pomóc wpłacając pieniądze na subkonto fundacji „Bliżej Siebie” nr konta: 56 1090 2369 0000 0001 3479 5258.
Więcej informacji znajdziecie także tutaj:

www.siepomaga.pl/agnieszka-dzugaj

https://wroclaw.tvp.pl/39666184/operacja-moze-pomoc-ale-potrzebne-sa-pieniadze?fbclid=IwAR3Id23Er4ZF8foq0NIbVJo02B4PL-fhIBMx2fB-HiF7r9I9h6CeBO8UDRw

www.facebook.com/dziurasztejnberg
Z poważaniem
Małgorzata Dziura-Sztejnberg”

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o