Prezydent Świdnicy wyznacza nagrodę za wskazanie podpalacza!

Prezydent Świdnicy wyznacza nagrodę za wskazanie podpalacza!

W związku z wczorajszym pożarem traw na osiedlu Zawiszów, zwracamy się do mieszkańców o czujność oraz rozwagę. Wczorajsze zdarzenie było bardzo niebezpieczne, istniało realne zagrożenie, że ogień przemieści się na teren Żłobka Miejskiego nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy.

Dla osoby, która pomoże ustalić sprawcę tego podpalenia, prezydent miasta wyznacza nagrodę w wysokości 1000 złotych.

Sprawców tak nierozważnych czynów trzeba ujawniać i karać. Deklaruję też przeprowadzenie w świdnickich szkołach zajęć dotyczących fatalnych skutków wypalania traw dla ekosystemu – dodaje prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

foto. UM Wiktor Bąkiewicz
foto. UM Wiktor Bąkiewicz
foto. Wiktor Bąkiewicz

Kary za wypalanie traw ustanawia wiele aktów prawnych. Wypalanie ich jest zabronione na podstawie kodeksu wykroczeń, który przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5 tysięcy złotych.

Z kodeksu karnego wynika, że wypalanie traw, które skończy się pożarem okolicznych zabudowań, zagrażających życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Sprowadzanie bezpośredniego niebezpieczeństwa wskazanych zdarzeń jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Prosimy o dokonywanie zgłoszeń do najbliższej jednostki Policji lub pod numerem telefonu 112.

Magdalena Dzwonkowska

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o