Próbowali edukować świdniczan o LGBT. Nie zabrakło zakłóceń

Próbowali edukować świdniczan o LGBT. Nie zabrakło zakłóceń

Aktywiści w ramach wspólnego projektu grupy Stonewall oraz marki Sprite, odwiedzają polskie miasta by rozmawiać i przybliżać mieszkańcom wszelkie zagadnienia związane z tolerancją i równością. Chcą oni przede wszystkim edukować, głównie w zakresie LGBT. Projekt, o którym mowa, nosi nazwę „Letnia Akademia Równości”. Jego koordynatorzy gościli w Świdnicy we wtorek 6. czerwca.

W świdnickim rynku społecznicy rozdawali ulotki, rozmawiali, dzielili się informacjami, robili zdjęcia. Opowiadali o faktach oraz o nieprawdziwych informacjach przekazywanych społeczeństwu o przedstawicielach mniejszości seksualnych. Mówili o ich potrzebach i prawach.

Świdniczanie chętnie brali od aktywistów ulotki i słuchali o tym, co mają do powiedzenia, zadawali pytania. Niestety nie zabrakło także wrogo nastawionych osób, którzy czynnie przeszkadzali w akcji. Całości towarzyszyli także funkcjonariusze policji, którzy na prośbę organizatorów – wiedzących o tym, jak duże emocje wzbudza tęczowa faga -przyglądali się i dbali o bezpieczeństwo.

Akcja trwala od godziny 14:00 do 18:00. Po naszym mieście, poznańska grupa Stonewall odwiedzi także Sandomierz, Białą Podlaską, Mrągowo, Grudziądz i Kołobrzeg.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o