Funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty gier

Funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty gier

Wspólne działania świdnickich policjantów z funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie powiatu świdnickiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli 2 nielegalne automaty do gier o wartości nie mniejszej niż 6.000 złotych. Właścicielowi zabezpieczonych automatów grozić może kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz bardzo wysokie kary finansowe.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego  na terenie powiatu świdnickiego realizowali 05 sierpnia br. czynności służbowe ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.
Na terenie powiatu  dokonali sprawdzenia miejsc, co do których zachodziło podejrzenie, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe, w wyniku czego na terenie Jaworzyny Śląskiej zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier zręcznościowych.
Funkcjonariusze zabezpieczyli 2 nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości  nie mniejszej niż 6.000 złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy.  Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.
Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.
Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy
sierż. szt. Magdalena Ząbek

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o