Rada ds. Równego Traktowania już pracuje!

rada do spraw równego traktowania

Rada ds. Równego Traktowania już pracuje!

Zgodnie z ogłoszoną wcześniej decyzją Prezydent Miasta, w Świdnicy powołana została Rada ds. Równego Traktowania. Podczas pierwszego posiedzenia wybrano jej zarząd. Przewodniczącym został Robert Staniszewski, wiceprzewodniczącą Natalie Śliwa. Funkcję sekretarza rady będzie pełniła Kornelia Lech, a Lilianna Brańka i Marcin Wach zostali członkami prezydium.

W każdy wtorek od godz. 17.00 do godz. 19.00, członkowie Rady pełnić będą dyżur w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych w Rynku, w pokoju nr 19 na III piętrze. Już dzisiaj na spotkanie zapraszają Robert Staniszewski i Teresa Jarocka.

– Każdy z Państwa może przyjść porozmawiać, zgłosić problem, przedyskutować temat, który go nurtuje – zachęcają do spotkania członkowie Rady.

Można także kontaktować się drogą mailową: [email protected] lub telefonicznie 74/851 81 89, we wtorki w godzinach od 17.00 do 19.00. Zapraszamy również do polubienia strony na Facebooku – Świdnicka Rada Równego Traktowania.

– Mam nadzieję, że Rada pomoże nam wszystkim uwrażliwić mieszkańców Świdnicy na problemy osób zagrożonych wykluczeniem czy doświadczających dyskryminacji. Rola edukacji i świadomości ma tu ogromne znaczenie. Powinniśmy, tak jak w innych krajach UE, od juniora po seniora kształtować empatię i wrażliwość na problemy innych, budować wspierającą się społeczność. Mamy zespół fantastycznych ludzi, działaczy i działaczek z różnych środowisk. Trzymam za Nich kciuki, licząc na owocną współpracę – mówi Szymon Chojnowski, zastępca prezydent Świdnicy.

Podobne organy doradcze powstały w takich miastach jak Gdańsk, Kraków czy Bydgoszcz. Świdnicka Rada, poza opracowywaniem i opiniowaniem dokumentów w dziedzinie polityki społecznej miasta, będzie też mogła na bieżąco monitorować różne przypadki dyskryminacji w mieście i niepokojące sygnały czy uwagi płynące bezpośrednio od świdniczan.

Skład świdnickiej Rady ds. Równego Traktowania:

 

Mikołaj Bobowski, Młodzieżowa Rada Miasta

Lech Bokszczanin, radny Rady Miejskiej

Lilianna Brańka-Konicka, nauczycielka,

Kazimierz Deptuła, działacz społeczny, Rada Seniorów,

Anna Gerus, Fundacja Ładne Historie,

Łukasz Grabicki, działacz społeczny na rzecz praw człowieka,

Teresa Jarocka, wolontariuszka w Caritas,

Kornelia Lech, kuratorka społeczna,

Violetta Mazurek, Stowarzyszenie Kobiet w Świdnicy,

Natalia Polkh-Kastukovich, Białorusinka, aktywistka,

Marzena Rawska, przedstawicielka środowisk Osób z Niepełnosprawnościami,

Robert Staniszewski, Miejska Biblioteka Publiczna,

Natalia Śliwa, Młodzieżowa Rada Miasta,

Marcin Wach, radny Rady Miejskiej,

Kalina Żaczek, działaczka społeczna i wolontariuszka.

 

Magdalena Dzwonkowska
Rzecznik Prasowy
Urzędu Miejskiego w Świdnicy

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.