Świadomy junior – spotkanie Dzielnicowych z przedszkolakami z Bystrzycy Dolnej

Świadomy junior – spotkanie Dzielnicowych z przedszkolakami z Bystrzycy Dolnej

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Słotwinie prowadzą regularne spotkania z mieszkańcami gminy i uczniami gminnych placówek oświatowych w ramach ogólnopolskich programów prewencyjnych i profilaktycznych. Tym razem postanowili odwiedzić przedszkolaków w Bystrzycy Dolnej.

Wizyta st. sierż. Marty Balewicz oraz asp. Adama Kłyszejko związana była z realizacją programu „Świadomy Junior”. Mali słuchacze dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać uwagę i czego unikać. Dzielnicowa w trakcie spotkania przypominała dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym.

Omówiła z najmłodszymi  zasady bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i poruszania się po jezdni w sytuacji,  gdy nie ma chodnika.  Odbyły się tez zajęcia praktyczne, w których dzieci w asyście policjantów uczyły się przechodzić prawidłowo przez pasy.

Policjanci  przypomnieli przedszkolakom o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży oraz korzystaniu z fotelików, a także o konieczności noszenia odblasków, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym po zmierzchu.

St. sierż. Marta Balewicz rozmawiała również o numerach alarmowych i sytuacjach, w których są wykorzystywane. Wyjaśniła też jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi.  Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba dzielnicowego i w jakich sprawach można zwracać się do policjantów z prośbą o pomoc

Na zakończenie spotkania przygotowana została niespodzianka dla najmłodszych. Każdy z maluchów mógł zasiąść  w policyjnym radiowozie i poczuć się jak „mały funkcjonariusz Policji”, a także z bliska obejrzeć elementy umundurowania oraz wyposażenia.

Janusz Waligóra

Rzecznik Prasowy Urzędu Gminy Świdnica

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o