Świdnicki MOPS zaprasza na kolejne warsztaty metodą WenDo

Świdnicki MOPS zaprasza na kolejne warsztaty metodą WenDo

WenDo
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy zaprasza na bezpłatne warsztaty z samoobrony i asertywności dla kobiet!

WenDo znaczy „Droga Kobiet”

Jest metodą przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, powstałą 30 lat temu w Kanadzie. Uczy, jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.

Przyjdź na warsztat, jeśli chcesz nauczyć się:

  • skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji
  • rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic
  • podejmowania decyzji
  • reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne
  • samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści

Na warsztaty zapraszamy wszystkie kobiety i dziewczęta powyżej 18 roku życia, niezależnie od poziomu sprawności fizycznej. Nie są wymagane szczególne umiejętności, przygotowanie sportowe czy szeroka wiedza. Każda kobieta niezależnie od doświadczeń i poziomu sprawności może nauczyć się skutecznie bronić i dbać o swoje granice!

Termin: 7,8  września 2020

Godz.: 9.00-16.00 (wraz z przerwami)

Warsztaty są nieodpłatne, finansowane ze środków Gminy Miasto Świdnica

Dwa dni warsztatów stanowią jedną całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy kolejnego dnia lub tylko na kilka godzin.

Liczba miejsc jest ograniczona, grupa warsztatowa może liczyć maksymalnie 14 osób.

W trakcie warsztatów zapewnione zostaną bezpieczne warunki w związku z pandemią

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30: telefonicznie pod nr 602-621-749 lub osobiście w siedzibie MOPS przy ul. Franciszkańska 7, pok. 18.

Na zgłoszenia czekamy do  31  sierpnia 2020 r.

Osoby prowadzące:

  • Lena Bielska
    Certyfikowana trenerka WenDo, trenerka antydyskryminacyjna i Consent, trenerka dramy stosowanej I stopnia. Założycielka i prezeska Fundacji HerStory, gdzie zajmuje się historią i herstorią mówioną, edukacją antydyskryminacyjną i wielokulturową. Przewodniczka i edukatorka herstoryczna, autorka 3 publikacji herstorycznych. Założycielka start up’u Brzydkie Słowa (Brzydkie Słowa / Dirty Words), autorka podcastów o tematyce feministycznej i queerowej. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.
  • Magda Szewciów
    Certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka antydyksryminacyjna, a także moderatorka procesów Design Thinking w obszarze innowacji społecznych. Jako trenerka zajmuje się edukacją z zakresu różnorodności, równości płci, a także przeciwdziałania przemocy i przeciwdziałania dyskryminacji. Prowadzi także procesy kreatywne i wsparcie dla instytucji w zakresie innowacyjnych rozwiązań. Ukończyła m.in. Kurs Trenerski w Szkole Trenerów Organizacji Pozarządowych, Szkołę Dramy Stosowanej I Stopnia, Szkołę Gender Mainstreaming IBL PAN, Akademię Trenerów i Działaczy Antydyskryminacyjnych, Akademię Treningu WenDo.

Informacje:

https://www.facebook.com/search/top/?q=%20wendo&epa=SEARCH_BOX

https://tvts.pl/metoda-wendo-ucza-sie-asertywnosci-i-samoobrony-wideo/?fbclid=IwAR3_lqUIhJbZ6W3s8pCNG5Hjpm9dLCWWDBdEu9ir1AomG9WuOd0PmtrC8JI

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.