Szczepienia w Gminie Swidnica

szczepienia

PUNKTY SZCZEPIEŃ W GMINIE ŚWIDNICA

Rejestracja osób chętnych do szczepień zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciwko COVID-19 ma rozpocząć się 15 stycznia 2021 r. Na terenie gminy Świdnica punkt szczepień będzie zorganizowany w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wiejski Ośrodek Zdrowia Lutomia Dolna 28.

W związku z powyższym gmina w ramach realizacji zadania własnego polegającego na zapewnieniu równego dostępu do świadczeń zdrowotnych zorganizuje transport osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-VoV-2, w tym osób niepełnosprawnych.

Kto może skorzystać z transportu?

  • osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • osoby mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnego transportu do punktu szczepień mogą się zgłaszać pod nr tel. 602 771 228 od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00-14:30, a w piątek od 8:00 do 13:00.

Mapa punktów szczepień w całym kraju dostępna jest na stronach https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien

Janusz Waligóra
Rzecznik Prasowy Urzędu Gminy Świdnica

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.