Targi Zdrowej Żywności, Świdnica 2021-relacja filmowa.

20-21 sierpnia 2021 w Świdnicy odbyła się kolejna edycja targów Zdrowej Żywności na świdnickim Rynku. Organizatorami było Starostwo Świdnickie oraz Miasto Świdnica.

Jak zwykle targi zgromadziły sporo wystawców, którzy pokazywali i sprzedawali swoje wyroby, były to sery, wędliny, warzywa, miód i wiele, wiele innych produktów.

Po raz pierwszy wystawili się na tych targach producenci i sprzedawcy piwa rzemieślniczego, wśród nich nie zabrakło producentów z Czech, kraju słynącego piwowarstwem a także naszego „rodzynka” o żartobliwej, choć słynnej na całą Polskę Ambasady San Escobar.

Starostwo wystawiło punkt informujący o programie diagnostycznym osteoporozy, do którego zapisy zaczynają się 1 września. Szczegóły tu: OSTEOPOROZA

Natomiast Wodociągi Miejskie informowały o zaletach naszej zwykłej „kranówki”, która można było na miejscu spróbować i to wody bezpośrednio ze studni głębinowej. Zestawienie smaku tej wody z tą z naszych kranów (rzeczywiście smakowała wybornie) jasno pokazuje, że Wodociągi powinny intensywnie prowadzić wymianę rur przesyłowych wody, bo najwyraźniej (przynajmniej w naszym rejonie) po przejściu przez rury pamiętające Gomółkę do naszych kranów jej smak psuje się.

Oczywiście nie zabrakło wielu atrakcji dla dzieci, od malowania buziek, po sceniczne gry i zabawy.

O tym wszystkim opowiadamy w naszej relacji, zapraszamy do jej obejrzenia.

W.S

Fot. Beata Ziółkowska-Seńków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.