Tymczasowy areszt dla zatrzymanego za 1 kg marihuany [WIDEO]

Tymczasowy areszt dla zatrzymanego za 1 kg marihuany

Kryminalni świdnickiej komendy nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Tym razem efektem ich pracy jest zatrzymanie 27-letniego podejrzanego i zabezpieczone blisko 1 kilograma marihuany. Za posiadanie zakazanych ustawą substancji mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Świdnicy wobec mężczyzny wydał decyzję o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz z funkcjonariuszami Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach wspólnie prowadzili działania operacyjne, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne dotarli do 27- latka.
Na terenie Świebodzic funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd, podczas przeszukania którego ujawnili w bagażniku foliowe worki z zawartością suszu koloru zielonego.
27-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji. Zabezpieczony susz technik kryminalistyki poddał wstępnym badaniom potwierdzając, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono blisko 1 kg marihuany.
Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Sąd Rejonowy w Świdnicy po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym wydał decyzję o zastosowaniu wobec 27- latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Oficer Prasowy KPP Świdnica
st. sierż. Magdalena Ząbek

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o