W piątek pochowamy bohatera

dziak1

W piątek pochowamy Bohatera

– pożegnanie st. asp. Marka Dziakowicza.
24 lipca o godzienie 15:00 na cmentarzu w Mokrzeszowie pochowany zostanie st. asp. Marek Dziakowicz- zginął ratując ludzkie życie.

„20 lipca 2015 r. nasz Kolega i Przyjaciel st. asp Marek Dziakowicz z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu zginął ratując ludzkie życie. Przebywając nad polskim morzem z rodziną na urlopie, policjant zauważył tonącego młodego mężczyznę. Bez wahania ruszył razem z innymi osobami na pomoc. Tonącego uratowano. Niestety Marek, który życie ludzkie przedkładał ponad wszystko i pełniąc służbę wielokrotnie ratował inne osoby, tym razem niosąc pomoc zapłacił najwyższą cenę.

St. asp. Marek Dziakowicz przebywając na urlopie wypoczynkowym w miejscowości Gąski, spacerując z żoną i córką po plaży zauważył wołającego o pomoc młodego mężczyznę, który znajdował się około 30 metrów od brzegu. Funkcjonariusz z Wałbrzycha natychmiast podjął akcję ratunkową wobec tonącego mężczyzny. Razem z nim na pomoc ruszyło także kilka innych osób. W wyniku podjętej akcji ratunkowej udało się uratować tonącego mężczyznę. Niestety st. asp. Marek Dziakowicz niesioną pomoc przypłacił życiem.

Dla st. asp. Marka Dziakowicza życie ludzkie zawsze było najważniejsze. Pozostawał wierny zasadom wyrażonym w rocie przysięgi, którą złożył, podejmując 14 lat temu służbę w Policji, broniąc bezpieczeństwa obywateli w każdej niebezpiecznej sytuacji, zarówno w służbie, jak i poza nią.

W październiku 2014 r. funkcjonariusz otrzymał z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu list gratulacyjny w związku z interwencją, podczas której uratował uwięzioną od kliku dni w mieszkaniu, nieprzytomną kobietę. Do czasu przyjazdu Pogotowia Ratunkowego udzielał skrajnie wyczerpanej kobiecie pomocy przedmedycznej. Innym razem błyskawiczna reakcja funkcjonariusza i jego partnera uratowała 27 – letniego mężczyznę, który targnął się na własne życie. Natychmiast odcięto wówczas sznur, a podjęta akcja reanimacyjna przywróciła czynności życiowe.

St. asp. Marek Dziakowicz od wielu lat oddawał też krew dla potrzebujących. W 2012 r. znalazł się na liście dawców wyróżnionych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Od początku pełnił on służbę w pionie prewencji. Funkcjonariusz był wielokrotnie wyróżniany za zaangażowanie w służbie.

Dotychczasowa postawa naszego kolegi oraz podjęte bez wahania działanie z narażeniem własnego życia na plaży w Gąskach, zasługują na najwyższe uznanie. St. asp. Marek Dziakowicz pozostawił żonę i dwójkę dzieci. Rodzina została objęta pomocą psychologiczną.

Rodzinie tragicznie zmarłego policjanta składamy kondolencje i wyrazy współczycia.”

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji
w Wałbrzychu

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.