Podczas weekendu wzmożone kontrole na drogach powiatu!

SONY DSC

W dniach od 10 do 12 listopada na dolnośląskich drogach, w tym na terenie powiatu świdnickiego, prowadzone są działania pod kryptonimem „Listopadowy weekend”. W tym czasie, kiedy to spodziewamy się wzmożonego ruchu na drogach, a warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierowcom, policjanci z „drogówki” będą czuwać na bezpieczeństwem wszystkich użytkowaników dróg oraz podejmować działania poprawiające płynność ruchu.

– W ostatnim okresie, zwłaszcza w weekendy, na drogach województwa dolnośląskiego dochodzi do zwiększonej liczby wypadków – mówi Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy. – Część z nich spowodowana jest niedostosowaniem przez kierujących prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów i licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami nie stosuje się do przepisów ruchu drogowego – tłumaczy.

Warunki atmosferyczne, takie jak chociażby opady, mgła, czy szybko zapadający zmrok również nie są sprzymierzeńcami uczestników ruchu drogowego i to  zarówno kierujących jak i pieszych.

Nadrzędnym celem weekendowych. działań jest zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc docelowych wypoczynku i powrotu do domu oraz utrzymania płynności ruchu.

Główne założenia akcji to: wzmożony nadzór nad ruchem pojazdów, zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży i powrotu do domu, maksymalne wykorzystanie w służbie posiadanego sprzętu kontrolno–pomiarowego oraz pojazdów wyposażonych w wideorejestratory, eliminowanie z ruchu drogowego kierujących po użyciu alkoholu, w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu;

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o