Więcej pieniędzy dla świdnickich seniorów i maluchów

Więcej pieniędzy dla świdnickich seniorów i maluchów

Świdnica konsekwentnie rozwija swoją politykę społeczną w oparciu o środki zewnętrzne. Miasto otrzyma w tym roku ponad 800 tysięcy złotych dofinansowania w ramach programów „Senior +” i „Maluch +”.

Na utworzenie i wyposażenie nowego klubu seniora przyznano gminie 150 tys. zł. Natomiast na zapewnie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior-Wigor” – 468 tys. zł, a na oba miejskie żłobki – ponad 186 tys. zł.

Miasto pozyskuje coraz większe środki na wsparcie wielu działań skierowanych do najbardziej potrzebujących grup społecznych. Można powiedzieć, że Świdnica przoduje w tej dziedzinie już w skali Polski – mówi Beata Moskal- Słaniewska, prezydent miasta.

W ramach otrzymanych środków 125 tys. zł przeznaczone zostanie na remont pomieszczeń w budynku przy ul. Malinowej 2, w części przeznaczonej na klub seniora. Natomiast 25 tys. zł przewidziano na wyposażenie placówki. W Świdnicy działają obecnie trzy miejskie kluby seniora, z których dwa prowadzone są przez organizacje pozarządowe. Powstający nowy klub został zlokalizowany na Kraszowicach, dzielnicy oddalonej od centrum miasta, dzięki temu seniorzy z tego osiedla będą mieli ułatwiony dostęp do oferty miasta w zakresie spędzania wolnego czasu. Przyczyni się to także do zwiększenia aktywności świdnickich seniorów.

Dzięki dofinansowaniu Dzienny Dom „Senior-Wigor” zwiększy zakres oferty zajęciowej oraz poprawi jakość świadczonych usług. Przypomnieć należy, iż w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 placówka uzyskała już ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych.

Od 2016 roku, w ramach programu „Maluch +” Świdnica otrzymuje także dofinansowanie na funkcjonowanie miejsc w żłobkach miejskich. Łącznie z otrzymaną w tym roku dotacją jest to już ponad 800 tys. zł. Dzięki temu żłobki mogą poszerzać ofertę zajęć dla najmłodszych dzieci oraz zapewnić im lepsze warunki przebywania.

Magdalena Dzwonkowska

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.