Włamał się, ukradł samochód i jeździł nim pijany

SONY DSC

Żarowscy policjanci zatrzymali 44- letniego mężczyznę, który nietrzeźwy kierował samochodem pochodzącym z kradzieży. Okazało się również, że mieszkaniec powiatu świdnickiego posiada czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje Sąd.

W piątek 6 października dwóch funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Żarowie  po zakończonej służbie jadąc prywatnym samochodem zauważyło, skradziony pojazd marki Daewoo Nexia, od razu podjęli za nim pościg. Pojazd ten skutecznie zatrzymali. 

O zatrzymaniu poinformowali oficera dyżurnego, który na miejsce niezwłocznie skierował patrol policji. – W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli woń alkoholu z ust. Badanie wykazało blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie – mówi Magdalena Ząbek, rzecznik KPP w Świdnicy. – Funkcjonariusze szybko ustalili również, że mężczyzna posiada aktualny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi – dodaje.

Po sprawdzeniu, okazało się, ze pojazd został skradziony podczas włamania do garażu na terenie Żarowa. Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło w tym samym dniu w godzinach porannych. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. 44- latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie.  

Jak się okazało, mężczyzna już wcześniej był karany i pozbawiony wolności za przestępstwa w warunkach recydywy, dlatego teraz zarzut usłyszał w recydywie podwójnej, co zwiększa zarówno wymiar minimalnej jak i górnej granicy kary – tłumaczy rzecznik.

Za czyny których się dopuścił Sąd może orzec nawet do 15 lat pozbawienia wolności. 

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o