Dwa wypadki i 29 kolizji w przeciągu tygodnia!

SONY DSC

Każdego dnia przyczyną wypadków, do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura, niedostosowanie przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. W minionym tygodniu tylko od 5 września do 11 września na terenie powiatu świdnickiego doszło aż do 29 kolizji oraz 2 wypadków drogowych.

 
– Najczęstszą przyczyną kolizji drogowych były m.in. nadmierna prędkość, nieprawidłowy manewr cofania, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Na terenie naszego powiatu w minionym tygodniu doszło również do 2 wypadków drogowych – mówi Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy. 
 
W czwartek 7 września  około godz. 22.10  na drodze K5 na wysokości miejscowości Strzegom doszło do zdarzenia drogowego. – 30-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego kierując samochodem osobowym marki Fiat Punto potrącił jadącego w tym samym kierunku 38-letniego  rowerzystę  mieszkańca powiatu świdnickiego – tłumaczy Ząbek. W wyniku zdarzenia rowerzysta doznał obrażeń skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni.
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzą czynności w sprawie, ustalane są okoliczności zdarzenia. 
 
Dzień później około godz. 15.00 na terenie gminy Strzegom kierujący motocyklem marki Honda 28-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał do przydrożnego rowu uderzając w betonowy przepust. – W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzą czynności w sprawie, ustalane są okoliczności zdarzenia – wyjaśnia Magdalena Ząbek.