Wzmożone kontrole policji w Andrzejki

Od 6.00 w sobotę do 6.00 w niedzielę, świdniccy policjanci na drogach naszego powiatu prowadzić będą akcję prewencyjną pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki – Andrzejki”.

Działania funkcjonariuszy ukierunkowane będą na skontrolowanie maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków.

– Celem prowadzonych działań będzie wyeliminowanie z ruchu kierujących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka i zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tę kategorię uczestników ruchu drogowego – mówi nadkomisarz Robert Topolski, z wydziału prewencji KPP w Świdnicy.

Podczas wzmożonych kontroli policjanci sprawdzą także, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego stan techniczny pojazdów

Świdniccy policjanci apelują o trzeźwą jazdę. Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

– Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę – dodaje nadkomisarz.

Konsekwencje postępowania na drodze nietrzeźwych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o