Zadzwonią do seniora

Tak. Właśnie zostały uruchomione telefony koleżeńskie. Zapowiadane w minionym tygodniu przez szefów ŚUTW, Krystynę Lasek i Wiesława Łabęckiego, rozdzwaniają się do seniorów powiatu świdnickiego. Za trzy numery odpowiadają trzy osoby i to one właśnie będą dzwoniły do starszego pokolenia z naszego terenu. Po co?

…by pogadać, dać się wygadać, posłuchać, zapytać czy czegoś nie trzeba. Ale żeby był organizacyjny porządek każda z opiekunek telefonów ma konkretną grupę seniorów. Kto i z jakich numerów dzwoni?

Irena Krzysztofik dzwoni do studentów ŚUTW z: 666 217 169

Lucyna Malinowska dzwoni do seniorów z miasta Świdnica z: 666 217 176

Alicja Synowska dzwoni do seniorów z gminy powiatu świdnickiego z: 666 217 024

Ważne, by znać te numery, by żaden oszust nie wykorzystał akcji w złych zamiarach.

Akcja „telefon koleżeński” prowadzona jest w ramach projektu wspierającego ludzi starszych, dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski, we współpracy z Urzędem Miasta.

Do tego projektu wpisuje się także telefon zaufania, na który seniorzy mogą dzwonić, o numerze 507 300 002– to HALO SENIOR. Obsługują go wolontariusze z Senior-Wigor.

W przedsięwzięciu jest jeszcze kilka propozycji jak na czas pandemii zachować umiarkowane zdrowie psychiczne i fizyczne. To wsparcie psychologiczne, wykłady, warsztaty liderskie, czy zajęcia ruchowe. Można z nich korzystać online. Tabela poniżej pokazuje szczegółowy plan.

WSPARCIE-UMWD

 

Beata Ziółkowska- Seńków

 

 

BRAK KOMENTARZY

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.Cancel reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Exit mobile version