Zapraszamy na magiczną Noc Świętojańską do Piotrowic Świdnickich!

Zapraszamy na magiczną Noc Świętojańską do Piotrowic Świdnickich!

Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości….
Słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku  w Piotrowicach Świdnickich będzie miało w 2018 roku wymiar artystyczny. Koncert, pokaz tancerzy ognia oraz teatr – to jedne z wielu atrakcji. W programie m.in :

  • SŁUCHOWISKO DLA DZIECI KWIAT PAPROCI
  • FIRE SHOW CZYLI TAŃCE PRZY OGNIU SZUKANIE KWIATU PAPROCI
  • TRADYCJE NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ czyli  słowiańskie wierzenia, zwyczaje i uroczystości KĄCIK 
  • ZIELARSKIE ZWIEDZANIE MUZEUM TECHNIK ROLNICZYCH STOISKA WYSTAWCÓW Z NATURALNYMI PRODUKTAMI ORAZ GASTRONOMIĄ
  •  ZABAWY I GRY DLA DZIECI,  WICIE WIANKÓW, POKAZY ZABYTKOWYCH MASZYN ROLNICZYCH, KONKURSY – Najpiękniejszy wianek oraz Najdłuższe włosy. 

Zapraszamy do Piotrowic Świdnickich 23 czerwca 2018 r. od 13 00  do 23 00 

Na terenie Folwarku w Piotrowicach Świdnickich obecnie w ramach działalności Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska prowadzone są prace adaptacyjne kompleksu  na cele planowanego Muzeum Techniki Rolniczej na Dolnym Śląsku. W remontowanych obiektach powstaje „Żywy Folwark” – Muzeum w którym prezentowana będzie nie tylko historia rozwoju rolnictwa ale także przedstawione będzie życie w gospodarstwach rolnych XIX i początku XX wieku.

W Muzeum, po zakończeniu prac remontowych i adaptacyjnych funkcjonować będą: stodoły, chlewnie, stajnie, kurniki, spichlerz, kuźnia. Obiekty pełnić będą swoje pierwotne funkcje. Zobaczyć będzie można, typowe dla historii Śląskiego rolnictwa, zwierzęta hodowlane. Na pobliskich polach uprawiane będą rośliny charakterystyczne dla gospodarki Dolnego Śląska z przełomu XIX i XX wieku jak len, konopie, czy czerwień. Ważną częścią Muzeum będzie ekspozycja maszyn stosowanych w rolnictwie w XIX i XX wieku.

W 2018 roku Fundacja wybrała 6 terminów (Majówka, Noc Świętojańska, Rolnicze Wieś Dzieci, Miodobranie, Sady Śląskie, Gala Techniki Rolniczej) i daje możliwość zwiedzania powstającego Muzeum. 

Serdecznie zapraszamy 

FUNDACJA OCHRONY DZIEDZICTWA PRZEMYSŁOWEGO ŚLĄSKA

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.