Nestor i Baryłka czekają na adopcję w świdnickim Schronisku!

Nestor i Baryłka czekają na adopcję w świdnickim Schronisku!

Przedstawiamy Państwu kolejnego z wielu czworonogów, które czekają na adopcje w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

BARYŁKA

Można śmiało powiedzieć, że Baryłka ma w sobie tyle miłości, ile aktualnie waży!
Swoje imię otrzymała z resztą nie bez powodu 😉 W poprzednim domu właściciele nie zajmowali się nią tak, jak powinni. Zwierzę otrzymywało zbyt mało uwagi oraz spacerów, w zamian dostając duże ilości jedzenia…
W wyniku tego Baryłka jest dziś bardzo otyłą suczką, której nadwaga utrudnia funkcjonowanie, ale nie jest to pies schorowany. Badania nie wykazały cukrzycy, ani innych dolegliwości ze strony narządów. Dobrze gdyby ktoś zadbał o odchudzenie psiaka.
W nowym domu wymagać będzie bardzo specjalnego traktowania – dużo głaskania, miłości, uwagi – tego wcześniej nie miała.
Baryłka stara się zachowywać czystość, ładnie chodzi na smyczy. Nie akceptuje niestety kotów.

Prosimy się nie obawiać adopcji tego psa – jest cudowna!

NESTOR

Nestor to nasz duży, rudy, słodki miś. Mimo początkowego braku zaufania do ludzi, przełamał się i pokochał całą załogę. To pies, który z pewnością niegdyś miał dom… Tylko dlaczego go stracił?

Nestor jest łagodnym, proludzkim ciapkiem. Można go obejmować, przytulać, a on znosi wszystko ze stoickim spokojem i jeszcze prosi o więcej. Gdy czegoś chce, potrafi tak słodko zaczepiać łapką, a gdy ci zaufa, wywali się na grzbiet i wystawi brzuch do głaskania.

Pies zna podstawowe komendy – siad i łapa. Reaguje na nie po zobaczeniu gestu albo donośnym wypowiedzeniu, bowiem Nestor już słabiej słyszy i niedowidzi.

Jest żwawym, radosnym psem. Nie ma najmniejszych problemów z poruszaniem się, nie choruje na stawy mimo gabarytu i wieku (Nestorek to 10 letni miły psiak). Nie ma ogonka, tylko kikut, po którym widać, że Nestor właściwie całe życie się cieszy 🙂

Nestor akceptuje suczki, mieszka obecnie w boksie z koleżanką. W stosunku do kotów: zaciekawiony, ale nie robią na nim wrażenia. Lubi spać na kanapie.

Nestor nie ma problemu z zostawaniem w samotności, nie niszczy, ma jednak problem z zachowaniem czystości, preferowany dom z podwórkiem, gdzie będzie mógł sobie swobodnie wychodzić na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o