Bezpieczny Autobus- Bezpieczna Podróż – policja kontroluje!

Bezpieczny Autobus- Bezpieczna Podróż – policja kontroluje!

Bezpieczna podróż to sprawny technicznie pojazd, posiadający odpowiednie wyposażenie oraz trzeźwy i wypoczęty kierujący. Aby zaplanowana podróż przebiegała spokojnie i zakończyła się bezpiecznym powrotem do domu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzają kontrole stanu technicznego autokarów oraz stanu trzeźwości kierujących.

Wiosna i lato to okres zorganizowanych wyjazdów na wycieczki szkolne, kolonie, różnego rodzaju obozy i zgrupowania. Każdy z uczestników wyjazdu powinien bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. Aby tak się stało, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji prowadzą kontrole autokarów świadczących usługi przewozowe.
W okresie wiosenno-letnim policjanci otrzymują liczne zgłoszenia związane z kontrolą autokarów wycieczkowych przed planowaną podróżą.
Informujemy, że od 17 maja br. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy będą przeprowadzać kontrole autokarów  od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 – 8.30  na parkingu PKN Orlen ul. Esperantystów 14 w Świdnicy bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia takiej potrzeby.
Kontrole od poniedziałku do piatku w godz. 6.30-8.30 realizowane będą od 17 maja br do 30 czerwca br.
Jednak w przypadku innych godzin lub dni weekendowych czy świąt prosimy organizatorów przewozów autokarowych oraz uczestników wyjazdów lub opiekunów o zgłaszanie kontroli z kilkudniowym wyprzedzeniem w formie pisemnej. Informację wówczas należy dostarczyć do jednostki Policji
Oficer Prasowy KPP Świdnica
sierż. Magdalena Ząbek

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o