Bezpieczny Autobus- Bezpieczna Podróż – policja kontroluje!

Bezpieczny Autobus- Bezpieczna Podróż – policja kontroluje!

Bezpieczna podróż to sprawny technicznie pojazd, posiadający odpowiednie wyposażenie oraz trzeźwy i wypoczęty kierujący. Aby zaplanowana podróż przebiegała spokojnie i zakończyła się bezpiecznym powrotem do domu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzają kontrole stanu technicznego autokarów oraz stanu trzeźwości kierujących.

Wiosna i lato to okres zorganizowanych wyjazdów na wycieczki szkolne, kolonie, różnego rodzaju obozy i zgrupowania. Każdy z uczestników wyjazdu powinien bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. Aby tak się stało, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji prowadzą kontrole autokarów świadczących usługi przewozowe.
W okresie wiosenno-letnim policjanci otrzymują liczne zgłoszenia związane z kontrolą autokarów wycieczkowych przed planowaną podróżą.
Informujemy, że od 17 maja br. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy będą przeprowadzać kontrole autokarów  od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 – 8.30  na parkingu PKN Orlen ul. Esperantystów 14 w Świdnicy bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia takiej potrzeby.
Kontrole od poniedziałku do piatku w godz. 6.30-8.30 realizowane będą od 17 maja br do 30 czerwca br.
Jednak w przypadku innych godzin lub dni weekendowych czy świąt prosimy organizatorów przewozów autokarowych oraz uczestników wyjazdów lub opiekunów o zgłaszanie kontroli z kilkudniowym wyprzedzeniem w formie pisemnej. Informację wówczas należy dostarczyć do jednostki Policji
Oficer Prasowy KPP Świdnica
sierż. Magdalena Ząbek