Chrome 69, nowa odsłona najczęściej użytkowanej przeglądarki

Chrome 69, nowa odsłona najczęściej użytkowanej przeglądarki

Chrome 69, nowa odsłona najczęściej użytkowanej przeglądarki

Po latach zapowiedzi, próbach w różnych wersjach CHROME jak dostępna od jakiegoś czasu Chrome Canaris, którą testowaliśmy od kilku miesięcy, pojawiła się Chrome 69.

O co chodzi? O co to całe zamieszanie?

Otóż Microsoft od kilku lat wprowadza nowy, oszczędny wystrój (designe) swojego flagowego systemu operacyjnego, jakim jest oczywiście Windows 10. Chodzi oczywiście o Material, który charakteryzuje się czystą, przejrzystą konstrukcją, oszczędnymi efektami, zwartą grafiką.
Material designe wymyśliło Google w 2014r, wówczas na potrzeby tworzonego przez Google Androida, systemu dla urządzeń mobilnych. Okazał się on na tyle atrakcyjny, że Microsoft postanowił zaimplementować go dla swoich potrzeb. W ślad za programistami Microsoftu podążyli inni producenci oprogramowania, zwłaszcza używanego przez korzystających z Windowsa.

Chrome 69, nowa odsłona najczęściej użytkowanej przeglądarki
Chrome Canary

Żeby było ciekawiej, jednym z najpóźniej dołączających do tej grupy twórców oprogramowania, okazali się programiści z Chrome, przeglądarki która opanowała ten rynek światowy w ponad 60 %. Jak wspomniałem na początku, robione były różne próby, najpierw umożliwiono przy pomocy ukrytych funkcji „wtajemniczonym” włączenie tego trybu w normalnej chrome, potem wprowadzono Chrome Canary a dzisiaj, na 25 urodziny tej przeglądarki, firma oddała wszystkim użytkownikom ten zachwycający dla niektórych produkt, Chrome 69.

Można go pobrać ze strony https://www.google.com/intl/pl_ALL/chrome/, lub wpisując w wyszukiwarkę „chrome download”.

Wyświetli się strona pobierania, po „zaklikaniu” wszelkich zgód, pobierzemy chrome.exe, należy to również kliknąć i pozwolić na instalację. Po kilku chwilach możemy się cieszyć przeglądarką w nowej odsłonie.

Nowa Chrome ma być nieco szybsza, pewniejsza, lepiej zabezpieczona no i ładniejsza. Kolory są jaśniejsze, stonowane, okienka o zaokrąglonych narożnikach, a omnibox,

Chrome 69, nowa odsłona najczęściej użytkowanej przeglądarki(okienko wyszukiwania) już w trakcie wpisywania wyświetla podpowiedzi. Ponadto możemy konfigurować w niej miniatury często oglądanych stron, warto spróbować, zwłaszcza, że dotychczasowa chrome bardzo zwolniła wskutek wprowadzania kolejnych zabezpieczeń. Chrome 69 wydaje się być rzeczywiście nieco szybsza.

Miłego użytkowania.

fot:internet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.