Czy grozi nam pełny lockdown?

Czy grozi nam pełny lockdown?

 

Jak donosi Rzeczpospolita w Polsce wyczerpują się środki do ratowania chorych no Covid-19, ilość wolnych respiratorów spadła do 491 na cały kraj, ilość łóżek szpitalnych 7328 a liczba zakażonych, potrzebujących pomocy stale rośnie. Inną sprawa jest brak wykwalifikowanego do pracy przy pacjentach zakażonych tym wirusem.

Jak pisze money.pl, z kół rządowych wyciekają informacje, że jeśli wirus do piątku nie zwolni, rząd ogłosi lockdown. Będzie on polegał na całkowitym zakazie przemieszczania się, poza niezbędnym dojazdem do pracy czy sklepu.

Dzieci w całości będą uczestniczyły w nauce zdalnej. Personel firm, których zdalną pracę można świadczyć, także pozostanie w domu. Zresztą jest w tej chwili całkiem sporo firm, które utrzymują zdalna zasadę pracy, dostrzegając ewidentne korzyści z tego płynące. Są wśród nich banki i wielkie korporacje informatyczne jak chociażby Google.

Podsumowując, warto już teraz wybrać się na cmentarz, do grobów bliskich, by nie spotkać się z niespodzianką w postaci zamkniętych cmentarzy we Wszystkich Świętych. Wszystko wskazuje na to, że ten rok będziemy długo pamiętać.

W.S. foto autor

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.