Drzewa przy drodze Świdnica Strzegom

drzewa przy drodze

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei odpowiada na nasze pismo.

Jesienią ubiegłego roku, media lokalne obiegła informacja, że drzewa przy drodze Świdnica Strzegom zostaną wycięte, ze względu na zagrożenie jakie stwarzają dla kierowców.

Postanowiliśmy to sprawdzić i napisaliśmy, jako fundacja Pro Harmonia, list do dyrektora DSDiK we Wrocławiu.

List ten przytaczamy poniżej.

gddkia drzewa w skrajni list2

drzewa przy drodzeW odpowiedzi (po 30 dniach oczekiwania, a jakże!) otrzymaliśmy kuriozalne pismo od dyrektora Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, Leszka Locha, z którego można wbrew pozorom wysnuć kilka wniosków.

Pismo to przytaczamy poniżej.

DSDiK

Po pierwsze urzędnicy państwowi obecnego rządu traktują społeczeństwo z arogancją dowodzącą, jak to zwykle bywa słabych kompetencji, ale za to silnego poparcia, szacunku dla czytelników dalej nie będziemy rozwijać tego wątku.

Drugi wniosek jest bardziej optymistyczny, otóż taki, że być może dyrekcja wspomnianej instytucji zrezygnowała z wycięcia wszystkich drzew pozostawiając pod piłę jedynie część z nich. Taki wniosek wynika także z oznakowań rosnących tam drzew, ponieważ wg naszego oglądu, część z nich jest pozbawionych oznaczenia dla pilarzy.

Trzeci wreszcie, to ten, że lokalne media nie cieszą się specjalnie szacunkiem władz wspomnianej instytucji państwowej, skoro powoływanie się na doniesienia mediów lokalnych wg tychże urzędników jest „poleganiem na domysłach i niesprawdzonych informacjach”.

drzewa przy drodzeDla nas najważniejszy jest ten drugi wniosek, mamy nadzieję, że choć część argumentów z naszego pisma utkwi w uczonych głowach wspomnianych urzędników i zrewidują swój plan dostosowując go do wymogów zmieniającego się klimatu.

Powyższe działania prowadzone są w ramach projektu Fundacji Telewizji Teletop Sudety PRO-HARMONIA : DRZEWO OBYWATELSKIE

W.S.

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.