Jechał w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h – stracił prawo jazdy

????????????????????????????????????

Jechał w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h – stracił prawo jazdy

Policjanci ze świdnickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. Pirat drogowy gnał bowiem z prędkością aż 107 km/h. Poza mandatem i punktami karnymi stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Niedawno informowaliśmy o kolejnych odebranych prawach jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym i niestety długo nie trzeba było czekać, by następny kierowca stracił prawo jazdy.
2 października na drodze W 374 w miejscowości Grochotów, policjanci ze świdnickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 26-letniego mieszkańca Wałbrzycha, kierującego samochodem osobowym marki Ford, który w obszarze zabudowanym jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. Mężczyzna jechał z prędkością aż 107 km/h.
Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 400 zł. i 10 punktów karnych oraz co chyba najbardziej dotkliwe, stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
Ponownie przypominamy, iż zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h  straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało  konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.
Oficer Prasowy KPP w Świdnicy
st. sierż. Magdalena Ząbek

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o