Konferencja „Wyjść z cienia – Rodzina w pełnym blasku” – zapraszamy!

Konferencja „Wyjść z cienia – Rodzina w pełnym blasku” – zapraszamy!

Jak pokazują badania, w Polsce co czwarty Polak doświadczył w swoim życiu zaburzeń psychicznych. Blisko 10 procent mieszkańców Polski (tj. ok 2,5 mln ludzi) cierpi na zaburzenia lękowe. Prawie 1 mln. Polaków doświadcza depresji. Jest to problem zdrowotny mocno dotykający współczesne pokolenie. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak problem ten mocno funkcjonuje w codziennym, coraz szybszym tempie życia.

V Konferencja „Wyjść z cienia. Rodzina w pełnym blasku”, jak nazwa wskazuje, ma na celu pokazanie jak radzić sobie w trudnych dla nas sytuacjach. Październik jest miesiącem, w którym w sposób szczególny zwracana jest uwaga na temat zdrowia psychicznego. Z tego też powodu Powiat Świdnicki oraz Powiatowy Zespół ds. Ochrony Zdrowia Psychicznego zorganizował konferencję, na której porozmawiamy na ten temat, zwracając szczególną uwagę na znaczącą rolę rodziny wielopokoleniowej.

V Konferencja „Wyjść z cienia-Rodzina w pełnym blasku” to wydarzenie, którego celem jest dyskusja skupiająca się na znaczeniu więzi międzypokoleniowej i wpływie rodziny na zdrowie psychiczne. Podczas konferencji będziemy poruszać również zagadnienia związane z istotną rolą komunikacji w rodzinie wielopokoleniowej oraz transpokoleniowym przekazywaniu wartości w rodzinie. Uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania wystąpień zaproszonych gości m.in. Pani Krystyny Lasek, która przedstawi działania Regionalnej Koalicji na Rzecz Zdrowego Starzenia się oraz programu pn. „Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni”. Część artystyczną zaprezentuje grupa teatralna „Utworki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świdnicy w reż. Teresy Cora.

Konferencja ma charakter otwarty, a więc do udziału w niej serdecznie zapraszamy młodzież, rodziców, seniorów, osoby pracujące z rodzinami, przedstawicieli placówek oświatowych, pomocy społecznej oraz ochrony zdrowia oraz wszystkie osoby zainteresowane. Konferencja odbędzie się w 25 października 2019 r. sali widowiskowej I LO w Świdnicy o godzinach od 10 00.

 

 

Opracowanie

Barbara Świętek

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych

Starostwo Powiatowe w Świdnicy

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o