Nauka, taniec i wspólna zabawa na Dolnośląskich Targach Warsztatów

W pierwszą sobotę września strzegomski Warsztat Terapii Zajęciowej brał udział w I Dolnośląskich Targach Warsztatów Terapii Zajęciowej, które odbyły się we Wrocławiu na Placu Targowym.

– Oprócz naszego warsztatu, w targach brały udział 23 inne warsztaty funkcjonujące na Dolnym Śląsku. Można było spróbować swoich sił w różnego rodzaju warsztatach, które prowadzone były pod chmurką; m.in. malowanie gipsówek, decoupage, prace wykonane za pomocą wełny czesankowej na mokro i sucho, malowanie na płótnie, witraże, prace w drewnie, biżuteria ze sznurka i koralików – mówi Sabina Kubacka, kierownik WTZ w Strzegomiu. – WTZ Strzegom poprowadził warsztat malowania na szkle i kwiaty z bibuły. Nasi uczestnicy chętnie brali udział w każdym warsztacie, gdzie poznali nowe techniki i metody pracy. Odkryliśmy nowe talenty w naszym warsztacie! – dodaje.

Po południu wspólnie odtańczono taniec „chocolate”, za poprowadzenie, którego był odpowiedzialny strzegomski Warsztat. Uczestnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem, chęcią do pracy i zarażali innych pozytywną energią.

Była także możliwość obejrzenia wystawy plenerowej pt: ”Nasze życie”. Kolejne Targi Warsztatów Terapii Zajęciowej już za rok, ale w innym mieście należącym do województwa dolnośląskiego.