Stresująca oponka na brzuchu- można sobie z tym poradzić.

Stresująca oponka na brzuchu- można sobie z tym poradzić.

Lato, to czas odpoczynku na świeżym powietrzu, wysokie temperatury powodują, że zrzucamy z siebie ciuszki i … tu rodzi się stres. Nasz brzuch nie wygląda tak jak sobie wymarzyliśmy. Kolejne próby zrzucenia oponki a to na siłowni a to przy pomocy różnych „cudownych, gwarantowanych” diet przynosiły efekty krótkotrwale lub w ogóle były niedostrzegalne.

Tak się dzieje bo życie codzienne, wymagania jakie przed nami stawia, stres, powodują, że trudno jest nam utrzymać samodyscyplinę, liczyć każdą kalorię, czy regularnie ćwiczyć.

Tymczasem, jak mawiał prof. Julian Aleksandrowicz, trzeba słuchać własnego organizmu i dostarczać mu tego co potrzebuje. Legendarny dzisiaj profesor, jako jeden z pierwszych w Polsce wprowadził pojęcie geografii medycznej ( zestawił choroby społeczne ze składem mineralnym gleby i wody w rejonie ich występowania) przyczyniając się do opanowania trapiących społeczeństwa schorzeń.

On jako jeden z pierwszych zwrócił uwagę na to, jak ważne są mikroelementy w diecie człowieka, że są one przyswajane przez organizm w ściśle określonych proporcjach, dlatego nie ma sensu przyjmowanie dużej dawki jednego, bez podawania innych.

Dietetycy z kolei zwracają uwagę, że zamiast sięgać po preparaty medyczne, najlepiej stosować naturalne źródła witamin i mikroelementów, jako że są najlepiej przyswajalne.

Jednym z naturalnych sposobów redukcji „oponki” na brzuchu, poprawy ogólnego stanu zdrowia i dostarczenia organizmowi ochrony przed czynnikami stresującymi jest napój z… pietruszki.

Warzywo to doceniane głównie przy okazji spożywania rosołu, ma wiele zalet, z których powinniśmy korzystać na co dzień. W połączeniu w z właściwościami cytryny i imbiru stanowią nie lada oręż w batalii o nasze zdrowie i dobre samopoczucie przyczyniając się także do poprawy wyglądu. A co lepiej wpływa na nasz humor jak znikające kilogramy?

Oto przepis na taki orzeźwiający napój:

Zdrowy napój z pietruszką do picia przed snem – składniki i przygotowanie

Składniki:

  • 1/3 szklanki wody
  • obrany kawałek korzenia imbiru,
  • świeży ogórek,
  • pęczek świeżej pietruszki,
  • pół cytryny,
  • miód (opcjonalnie).

Przygotowanie:

  • Umyj i dokładnie wysusz wszystkie produkty.
  • Posiekaj pietruszkę drobno, aż będziesz mieć 1 łyżeczkę lub łyżkę stołową do użycia. Resztę przechowuj na później.
  • Pokrój ogórka i imbir na cienkie plasterki i wrzuć wszystkie składniki do blendera.
  • Miksuj, aż będą gładkie.
  • Odcedzaj w razie potrzeby, aby uzyskać bardziej gładką konsystencję.
  • Posłódź miodem, jeśli lubisz.
  • Wypij! Na zdrowie!

Dlaczego warto połączyć pietruszkę, imbir, ogórka i sok z cytryny?

Świeże ogórki – zalety

  • Ogórki są bogatym źródłem witaminy K, która bierze udział w procesie krzepnięcia i odpowiada za wzmocnienie kości.
  • Zawierają mnóstwo wody, dzięki czemu stanowią idealną, letnią przekąskę. Można jeść je jedynie lekko osolone, najlepiej smakują wyjęte z chłodziarki. Można kłaść na kanapce, dodawać do wody. Zapewniają uczucie orzeźwienia. Nie bez powodu ekstrakt z ogórków znajdziemy w różnych kosmetykach – ich zapach pobudza nas do działania i daje ukojenie. Nakładanie plastrów ogórka na powieki naprawdę ma sens – soki ogórkowe redukują opuchliznę.
  • Ogórki zawierają także przeciwutleniacze, które walczą z wolnymi rodnikami.
  • Są niskokaloryczne, a w ich składzie znajdziemy także błonnik pokarmowy, dzięki czemu ogórki stanowią świetny dodatek przy diecie odchudzającej.
  • Ogórki pomagają odświeżyć oddech i zwiększają produkcję śliny.

Sok z cytryny zawiera polifenole, które hamują indukowany dietą przyrost masy ciała i gromadzenie tłuszczu w organizmie. Ma także zdolność zwiększania wrażliwości na insulinę i spowalnia metabolizm węglowodanów, aby zapobiec przechowywaniu żywności w postaci tłuszczu.

Imbir zapobiega zaparciom, leczy wrzody żołądka oraz zwalcza wzdęcia, mdłości, wymioty, skurcze brzucha i biegunkę. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne, chroniąc w ten sposób organizm przez rozwojem różnych schorzeń i poważnych chorób. Przewlekłe zapalenie jest związane z chorobami sercowo-naczyniowymi, cukrzycą, artretyzmem, chorobą Alzheimera, chorobami płuc i chorobami autoimmunologicznymi.

Przepis na podstawie Zdrowie Wprost
W.S.
zdjęcia ilustracyjne Internet

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.