Policja zlikwidowała kolejny nielegalny salon gier hazardowych

Kolejny nielegalny salon gier hazardowych został zamknięty. Funkcjonariusze policji zabezpieczyli 4 nielegalne automaty do gier o wartości 12 tysięcy złotych. Właścicielom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych o wartości 12 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie. – Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna – mówi Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy. – Powyższe fakty zostały ustalone przez policjantów w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych – tłumaczy.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.